19 kwietnia 2022

Odrabiamy zaległości

Okocimski Brzesko już w najbliższą środę 20 kwietnia rozegra swój kolejny mecz. Tym razem w zaległym spotkaniu 21. kolejki IV ligi gr. wschodniej podopieczni trenera Jarosław Ulasa udadzą sie do Zakliczyna by tam zmierzyć się z miejscowym Dunajcem. Zawody te rozegrane zostaną o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Kamieniec 17 w Zakliczynie.

Obecnie zespół szkoleniowca Dariusza Gwiżdża plasuje się na przedostatniej pozycji w ligowej tabeli, mając na swoim koncie 13 punktów. Na ten dorobek punktowy złożyło się 3 zwycięstwa oraz 4 remisy. Ponadto zespół z Zakliczyna poniósł aż 15 ligowych porażek. W ostatniej kolejce zawodnicy Dunajca niespodziewanie wywalczyli komplet punktów wygrywając z wyżej notowanym rywalem Watrą Białka Tatrzańska wynikiem 3:1. Strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali: Rafał Socha, Kamil Wójcik oraz Adrian Wójcik. Honorowe trafienie dla przyjezdnych zanotował Lucjan Klisiewicz.

Warto dodać, że nasz najbliższy rywal wszystkie swoje zwycięstwa zanotował przed własną publicznością zdobywając łącznie 11 punktów. Bolączką zespołu jest z koli gra defensywna, gdyż w 22 rozegranych spotkaniach drużyna straciła 60 bramek strzelając jednocześnie rywalom 23 gole. Najwięcej bramek zespół traci w ostatnich 30 minutach gry, właśnie wtedy rywalom udało się zobyć aż 33 bramki. Najskuteczniejsi są z kolei w ostatnim kwadransie spotkania zdobywając wówczas 8 bramek.

W poprzedniej rundzie w meczu obu zespołów lepsi okazali się być „Piwoszy”, którzy po bramce Dariusza Sosnowskiego pokonali Dunajec Zakliczyn wynikiem 1:0.


Okocimski Brzesko po ostatniej porażce z Popradem Muszyna (2:3) będzie chciał jak najszybciej wrócić na zwycięskie tory. Okazję ku temu będzie miał właśnie w meczu z Dunajcem Zakliczyn. Dla „Piwoszy” będzie to niezwykle ważne spotkanie, gdyż ewentualne zwycięstwo pozwoli drużynie na zwiększenie przewagi nad strefą spadkową, która obecnie wynosi 4 punkty.

Obecnie podopieczni trenera Jarosława Ulasa plasują się na 7 miejscu w tabeli mając na swoim koncie 39 punktów.

Komentarze