25 marca 2022

Zapowiedź: O ligowe punkty z outsiderem

Kolejne wyjazdowe spotkanie czeka zespół Okocimskiego Brzesko, który w ramach 20. kolejki IV ligi gr. wschodniej uda się do Radłowa, gdzie podejmie miejscową Radłovię. Spotkanie to rozegrane zostanie o godzinie 15:00 na stadionie przy ul. Szkolnej 1. Głównym arbitrem sobotnich zawodów zostanie Damian First z KS Gorlice.

Radłovia Radłów obecnie plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli mając na swoim koncie zaledwie trzy punkty. Warto dodać, że drużyna w obecnych rozgrywkach czwartoligowych nie zdołał wygrać żadnego swojego spotkania, notując do tej pory zaledwie trzy remisy oraz aż 15 porażek. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Mirosława Sułka ulegli na własnym terenie Glinikowi Gorlice 1:5. Autorami bramek w tym spotkaniu zostali: Daniel Ogrodnik, Tomasz Rząca oraz trzykrotnie Damian Śliwa. Honorowe trafienie dla miejscowych zanotował w 90 minucie Maciej Smagacz.

Niezadowalająca pozycja w tabeli zmusiła Zarząd Klubu do wzmocnienia zespołu w okresie zimowym. Do „biało-niebieskich” dołączyło pięciu zawodników takich jak: Marcin Smagacz (Polan Żabno), Patryk Rzepecki (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Marcin Sułek (Unia Tarnów), Sebastian Błoniarz (Olimpia Wojnicz) oraz Nikita Nastusenko (Ukraina). Z klubem pożegnał się z kolei: Kamil Żurek (nie wznowił treningów), Krystian Kozioł (LUKS Skrzyszów) oraz Jakub Koziński ( LKS Wietrzychowice).

Obecne statystyki nie przemawiają za zespołem z Radłowa. Ostatnie miejsce w tabeli i zaledwie trzy punkty na koncie to nie wszystko. Drużyna zmaga się z bardzo złą grą obronną, tracąc przez to aż 71 bramek, co jest największą ilością straconych goli w IV lidze gr. wschodniej. Nie najlepiej wygląda również ilość strzelonych bramek, który zespół ma na swoim koncie tylko 9.

Najwięcej goli ekipa Radłovii traci w ostatnich 30 minutach gry. Wówczas do jej bramki rywale trafiali aż 34 razy. Zespół nie najlepiej również rozpoczyna mecz, gdyż już w pierwszym kwadransie gry daje sobie strzelić 10 goli.

W ostatnim meczu obu zespołów lepszy okazał sie być Okocimski Brzesko, który przed własną publicznością pokonała Radłovię Radłów wynikiem 2:0. Strzelcami bramek w tym meczu zostali: Sebastian Klimczyk oraz Aleksander Ślęczka.

———————————————————————————–

Zgoła odmienne nastroje panują w szeregach Okocimskiego Brzesko. Do tej pory „Piwosze” uzbierali na swoim koncie 33 punkty co daje im komfortowe siódme miejsce w ligowej tabeli. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Mateusza Pawłowicza zanotowali pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej pokonując Kolejarza Stróże wynikiem 3:1. Warto zaznaczyć, że zespół z Brzeska traci do drugiego miejsca zaledwie 5 punktów i ewentualna sobotnia wygrana pozwoliłaby zespołowi na zbliżenie się do samej czołówki drużyn walczących o „pierwszą ósemkę” gwarantującą grę w nowej czwartej lidze.

Komentarze