30 stycznia 2022

Unia lepsza od Okocimskiego

W sobotę 29 stycznia na sztucznym boisku w Woli Rzędzińskiej zespół Okocimskiego Brzesko rozegrał swój trzeci mecz sparingowy w okresie przygotowawczym do rundy rewanżowej sezonu 2021/2022. Rywalem „Piwoszy” była trzecioligowa Unia Tarnów, która zwyciężyła spotkanie wynikiem 4:0. Strzelcami bramek zostali: Biały, Łazarz, Dubas oraz Jaśkiewicz.

Sobotnie spotkanie nie było porywającym widowiskiem w wykonaniu obu zespołów. Jeszcze w pierwszej połowie zespół trenera Mateusza Pawłowicza stworzył sobie kilka klarownych sytuacji do strzelenia bramki, jednak strzał m.in Mateusza Cięciwy, Dariusza Sosnowskiego nie przyniosły pożądanego rezultatu. Większą skutecznością popisali się za to piłkarze z Tarnowa, którzy jeszcze w pierwszej połowie zdołali strzelić dwa gole.

W drugiej połowie boiskowe wydarzenia w pełni zdominowała Unia, która udowodniła swoją wyższość zdobywając dwie kolejne bramki. Mimo niekorzystnego wyniku, zespół z Brzeska mógł pokusić się o trafienie honorowe, jednak ponownie w poczynanie zespołu wkradło się niedokładność oraz brak skuteczności.