19 listopada 2021

Zapowiedź: Ligowe ostatki

W najbliższą sobotę, tj. juto 20 listopada, zwodnicy Okocimskiego Brzesko po raz ostatni w tym roku wybiegną na murawę, aby walczyć o ligowe punkty. Rywalem „Piwoszy” będzie beniaminek rozgrywek Jarmuta Szczawnica, a spotkanie rozegrane zostanie awansem z rundy wiosennej. Początek zawodów wyznaczono na godzinę 12:00 na stadionie miejskim przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku.

Jarmuta Szczawnica jako beniaminek nie może uznać rundy jesiennej do zbytnio udanych. Po 17 kolejkach zespół prowadzony przez trenera Jacka Pietrzaka zajmuje dopiero przedostatnie miejsce w ligowej tabeli mając na swym koncie 9 punktów (3 zwycięstwa, 0 remisów oraz 14 porażek). W ostatniej kolejce zespół musiał uznać wyższość Glinika Gorlice, z którym przegrał 1:2. Strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali Tomasz Mituś oraz Konrad Grela, którzy zdobyli bramki dla ekipy z Gorlic. Z kolei jedynego gola dla przyjezdnych zanotował Wiktor Weber.

Nie najlepiej wyglądają również statystyki zespołu zanotowane w obecnej rundzie. Do tej pory zawodnikom udało się zdobyć 18 bramek, jednak utrata 47 goli daje im drugie miejsce pod tym względem wśród wszystkich zespołów w lidze. Nasz rywal nie najlepiej radzi sobie również w meczach wyjazdowych, w których tylko raz zdołał zdobyć komplet punktów, pokonując ostatnią Radłovię Radłów wynikiem 2:1. O słabej postawie w ofensywie w meczach wyjazdowych świadczy bilans bramkowy, który wynosi 4:19. Mimo to o zdobywanie goli dla drużyny starają się zadbać Wojciech Wiercioch, Jacek Pietrzak, Wiktor Weber oraz Kamil Kuziel, którzy mają po trzy trafienia na swoim koncie.

Drużyna ze Szczawnicy największy problem ma z grą obronną w ostatnich kwadransach pierwszej jak i drugiej połowy. Łącznie zespół w tym przedziale czasowym zdołał stracić aż 19 bramek. Najwięcej goli zdobył między 60, a 75 minutą strzelając wówczas 5 goli.

W ostatnim meczu obu zespołów, który miał miejsce 7 sierpnia 2021 lepszy okazał się Okocimski Brzesko. W meczu wyjazdowym pokonał Jarmuta Szczawnica wynikiem 2:0. Bramkami w tym meczu podzielili sie Dawid Lizak oraz Sebastian Klimczyk.

Najważniejsze informacje:
Miejsce w lidze: 17
Ilość punktów: 9
Najwyższa porażka w obecnym sezonie: 2:6 (Poprad Muszyna)
Najwyższe zwycięstwo w obecnym sezonie: 4:3 (Dunajec Zakliczyn)
Najlepsi strzelecy: Wojciech Wiercioch, Jacek Pietrzak, Wiktor Weber, Kamil Kuziel – 3 bramek
Najwięcej żółtych kartek: David Sydorchuk – 5

Drużyna prowadzona przez trenera Mateusza Pawłowicza z pewnością będzie chciała zakończyć obecny rok z kompletem punktów na koncie. Zwycięstwo będzie miało również bardzo ważny wpływ na układ w ligowej tabeli, w której Okocimski ma szanse na zakończenie rundy jesiennej w pierwszej ósemce.

Na odniesienie pozytywnego rezultatu będzie miał na pewno powrót Dawida Lizaka, który w ostatnim meczu musiał pauzować za nadmiar żółtych kartek. Dobrą widomością dla trenera jak i kibiców jest powrót do kadry meczowej Aleksandra Ślęczki, który po urazie kostki wystąpił w ostatnim meczu przeciwko Tarnovii.

Przypomnijmy, że w ostatniej kolejce „Piwosze” pokonali przed własną publicznością Tarnovię Tarnów wynikiem 1:0. Jedynego gola w meczu zdobył w 35 minucie Mateusz Cięciwa.

Komentarze