18 września 2021

Zapowiedź: Do Tarnowa po punkty

Sobota 18 września godzina 16:30, to termin kolejnego ligowego spotkania zespołu Okocimskiego Brzesko. Zawodników trenera Mateusza Pawłowicza tym razem czeka wyjazdowe spotkanie, w którym zmierzą się z Metalem Tarnów. Mecz rozegrany zostanie przy ul. Warsztatowej 2 w Tarnowie.

Nie najlepiej wygląda początek sezonu w wykonaniu Metalu Tarnów. Zespół prowadzony przez trenera Andrzeja Wójcika po 8. kolejkach plasuje się na 16 miejscu w tabeli mając na swoim koncie zaledwie 4 punkty (1 zwycięstwo, 1 remis, 6 porażek). W ostatniej kolejce Tarnowianie ulegli w meczu wyjazdowym Glinikowi Gorlice przegrywając 0:1. Jedynego gola w tym meczu zdobył w 34 minucie Konrad Grela. W zdobyciu choćby jednego punktu nie pomógł zespołowi fakt, że od 75 minuty ekipa z Gorlic grała w osłabieniu, gdyż drugą żółtą kartką otrzymał Jakub Dziedzic.

Nasz najbliższy rywal jest jednym z trzech zespołów (BKS Bochnia, Radłovia Radłów), który czeka na pierwsze zwycięstwo na własnym stadionie. Do tej pory Metal przed własną publicznością podzielił się punktami z BKS Bochnia remisując 3:3. Porażką zakończyły się dwa pozostałe spotkania, które rozegrane zostały przy ul. Warsztatowej 2. Bolączką zespołu jest z pewnością gra w defensywie. Aktualnie drużyna straciła 17 bramek, strzelając przy tym 8 goli. Najwięcej bramek bo 6, zespół stracił w pierwszych piętnastu minutach drugiej połowy. Mimo to najlepszym strzelcem zespołu jest Damian Wolański, który ma na koncie aż 5 bramek.

Oprócz spotkań ligowych Metal Tarnów rywalizuje w rozgrywkach Pucharu Polski, gdzie w drugiej rundzie pokonał ekipę LKS Szynwałd rezultatem 5:0. Strzelcami bramek w tym meczu zostali: Patryk Chudoba, Szczepan Kogut, Jarosław Magdziarczyk, oraz dwukrotnie Damian Wolański.

W ostatnim meczu między zespołami lepsi okazali się Tarnowianie, którzy pokonali „Piwoszy” wynikiem 1:0. Jedynego gola na wagę trzech punktów zdobył w 71 minucie Jarosław Magdziarczyk.

Najważniejsze informacje:
Miejsce w lidze: 16
Ilość punktów: 4
Najwyższa porażka w obecnym sezonie: 0:4 (Poprad Muszyna)
Najwyższe zwycięstwo w obecnym sezonie: 2:0 (Wierchy Rabka Zdrój)
Najlepszy strzelec: Damian Wolański – 5 bramek
Najwięcej żółtych kartek: Damian Chudyba, Albert Stolarz, Szczepan Kogut – 3

Z goła inne nastroje panują w szeregach Okocimskiego Brzesko. Zespół trenera Mateusza Pawłowicza po dwóch porażkach z rzędu wrócił na zwycięskie tory wygrywając w ostatniej kolejce z Wolanią Wola Rzędzińska wynikiem 2:1. Ponadto „Piwosze” w ostatnią środę wygrali mecz finałowy Okręgowego Pucharu Polski pokonując Koronę Niedzieliska 3:2, zdobywając pierwsze trofeum w obecnym sezonie.

Oprócz ostatnich zwycięstw szkoleniowiec „Piwoszy” może być również zadowolony z obecnej kadry, którą ma do dyspozycji. Oprócz Jakuba Barana, który wrócił zarówno do treningów jak i do gry, na murawę powrócił także Konrad Kuliszewski, który zmagał się z kontuzją kolana jakiej doznał w pierwszym meczu w sezonie z Jarmutą Szczawnica. Do kadry wraca także Sebastian Klimczyk, który ostatnio pauzował za nadmiar żółtych kartek.

Komentarze