28 kwietnia 2021

Zapowiedź: Inauguracja na własnym stadionie

Nie za wieli czasu mieli piłkarze CANPACK Okocimski na przygotowanie się do kolejnego meczu ligowego. Już w najbliższą środę 28 kwietnia rozegrana zostanie 19 kolejka Keeza IV ligi gr. wschodniej. „Piwosze” zmierzą się w niej z Wierchami Rabka Zdrój, a spotkanie rozegrane zostanie o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku. Niestety w dalszym ciągu ze względu na obostrzenia sanitarne spowodowane pandemia Covid-19 spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności.

Zespół z Rabki Zdrój obecnie plasuje się na drugim miejscu w ligowej tabeli mając na swoim koncie 37 punktów (11 zwycięstw, 4 remisy, 1 porażka), a do liderującego Lubań Maniowy drużyna traci raptem cztery punkty. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Sebastiana Świerzbińskiego pewnie pokonali GKS Drwinia wynikiem 4:2. Autorami bramek w meczu zostali: Mateusz Otręba, Łukasz Pazurkiewicz, Maciej Banik oraz Sebastian Świerzbiński.

Warto zaznaczyć, że zespół z Rabki- Zdrój jest jednym z dwóch zespołów, który nie poniósł porażki na własnym stadionie (niepokonanym zespołem u siebie jest również Limanovia Limanowa). Na rozegrane 9 spotkań drużyna zdobyła 23 punkty (7 zwycięstw, 2 remisy). Bardzo dobrze wygląda również bilans bramkowy, który wynosi 31:13. W meczach wyjazdowych Wierchy zdobyły 14 punktów (4 zwycięstwa, 2 remis, 1 porażka) strzelając 10 bramek, a tracąc tylko 5 goli.

W ostatnim meczu obu zespołów lepszy okazał się być CANPACK Okocimski Brzesko, który pokonał wówczas ekipę z Rabki Zdrój 1:0. Jedynego gola zdobył wtedy Mateusz Cięciwa, który jednocześnie zdobył swojego pierwszego gola na szczeblu IV ligi.

Zespół z Brzeska przystąpi do spotkania osłabiony kontuzjami jakie doznali zawodnicy w pierwszym meczu z Wolanią Wola Rzędzińska. Na boisku na pewno nie zobaczymy Roberta Ślęczki, który boryka się z urazem pachwiny. Jest za to szansa, że w meczy wystąpi Mateusz Wawryka, jednak ostateczna decyzja zapadnie tuż przed samym meczem.

Komentarze