9 marca 2021

Łukasz Kulig odchodzi z CANPACK Okocimski Brzesko

Łukasz Kulig od rundy rewanżowej nie będzie reprezentował już barw CANPACK Okocimski Brzesko. Wychowanek klubu, żegna się z drużyną w której występował ostatnio przez 2,5 roku. W tym czasie zawodnik rozegrał 53 spotkania ligowe, w których zanotował 3 bramki. Łukasz nie będzie również pełnił funkcji trenera w naszej Akademii, a swoją uwagę skupi na grze w GKS Drwini, którą będzie reprezentował od rundy wiosennej.

Mimo odejścia z klubu zawodnik mocno kibicuje drużynie i wierzy w utrzymanie zespołu na szczeblu IV-ligowym. -„Mocno trzymam kciuki za utrzymanie Okocimskiego w IV lidze. Wiem, że Zarząd wraz z trenerem przymierzają kilku doświadczonych zawodników do drużyny, co powinno pomóc w osiągnięciu celu. Ciężko być zadowolonym z wyników osiąganych przez ostatni rok. Odkąd pamiętam to Okocimski był zawsze jednym z najlepszych klubów w regionie i zasługuję na więcej niż walka o utrzymanie w IV lidze. Bardzo żałuje, że nie potrafiłem pomóc w osiągnięciu wyższych celów.”

Łukasz swoją decyzje o odejściu z klubu podjął już w zeszłym roku, wtedy też pożegnał się z zawodnikami, których trenował. Jednak jak sam twierdzi nie zamyka za sobą drzwi do klubu. – „Decyzję o odejściu z klubu podjąłem w październiku ubiegłego roku wraz z rezygnacją pracy jako trener w Akademii. Od tego momentu otrzymałem kilka ciekawych propozycji gry dla różnych klubów. Osoba trenera Polichta na pewno miała wpływ na podjęcie decyzji, a z Przemkiem Burym lepiej grać w jednej drużynie niż przeciwko. Nigdy nie mów nigdy, ale na razie skupiam się na grze dla GKS Drwinia i wygraniu pierwszych 4 meczów co zapewni miejsce w pierwszej 10 po rundzie zasadniczej.”

„Kulu” miał również okazję prowadzić młodych adeptów piłki nożnej w naszej Akademii, którą bardzo dobrze wspomina. „Praca w AP CANPACK Okocimski Brzesko była prawdziwą przyjemnością ze względu na ludzi jakich tam spotkałem. Mam tu na myśli zarówno trenerów jak i zawodników. Na pewno będę śledzić wyniki i postępy wszystkich drużyn młodzieżowych, a w szczególności młodzików z którymi miałem okazję w ostatnim czasie pracować. Dzięki wytężonej pracy wszystkich Trenerów, Akademia przez ostatnie trzy lata poczyniła olbrzymie postępy. Liczba dzieci przynależących do klubu wzrosła chyba kilkukrotnie. Niestety bez odpowiedniego wsparcia i rozwoju infrastruktury o kolejny krok do przodu będzie bardzo ciężko. W Brzesku brakuje obiektów do treningu na okres jesienno-zimowy. Większość okolicznych ośrodków piłkarskich posiada boisko pełnowymiarowe ze sztuczną trawą, a sam stadion przy Okocimskiej, z pełnym szacunkiem i sentymentem do tego miejsca niewiele się zmienił od pierwszej mojej wizyty w 1997 roku.”

„Na koniec chciałbym bardzo podziękować wszystkim osobom związanym z klubem. Przede wszystkim chłopcom z rocznika 2008 i 2009 i ich rodzicom za świetną współpracę. Dziękuję Juniorom z rocznika 2003 i 2004. Szkoda, że sytuacja w kraju nie pozwoliła na rozegranie rundy wiosennej 2020. Wszystkim zawodnikom z którymi miałem przyjemność gry w drużynie seniorów, mam nadzieję że jeszcze nieraz spotkamy się na boisku, a najlepiej w jednej drużynie.”

Łukaszowi dziękujemy za godne reprezentowanie „biało-zielonych” barw oraz życzymy sukcesów w nowym klubie.

Komentarze