7 grudnia 2020

Akademia: Dziewczynki na turnieju w Rzeszowie

W sobotę 5.12.2020 w Rzeszowie został zorganizowany turniej „Resovia winter women cup 2020” dla dziewcząt z roczników 2008 i młodszych. Na turnieju wystąpiły również zawodniczki Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski Brzesko. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a naszym piłkarkom przyszło rywalizować z takimi zespołami jak: Resovia Rzeszów, Ślęza Wrocław, Lider Lipsko, Diamonds Academy Warszawa, Targowianka Targowisko, Beniaminek Krosno oraz Wisła Brzeznica.

Podopieczne trenera Pawła Dudy zaczęły od zwycięstwa z Lipskiem pokonując rywalki 3-0. Po bardzo udanym starcie przyszło drużynie trzykrotnie uznać wyższość przeciwniczek, kolejno: Ślęzy Wrocław, Resovii oraz Beniaminka Krosno. W ostatnim meczu wyłaniającym 7 drużynę turnieju los ponownie zestawił nasz zespól z liderem Lipsko i tym razem również zawodniczki z Brzeska okazały się lepsze. Warto nadmienić, że w turnieju Nasze piłkarki zdobyły dwie indywidualne nagrody: Amelia Miterka wybrana do „drużyny turnieju” oraz Milenka Kurtyka – najmłodsza zawodniczka turnieju, która bardzo dobrze radziła sobie z trzy lata starszymi dziewczętami.

W zespole z Brzeska wystąpiły wypożyczone jeszcze w sezonie ligowym cztery zawodniczki Naprzodu Sobolow: Wiktoria Tworzydlo, Natalia Węglarz, Julia Kowalczyk oraz Andżelika Racja.

Paweł Duda (trener AP CANPACK Okocimski): „Bardzo się cieszę, że mieliśmy okazje zagrać na takim turnieju, gdzie poziom organizacyjny oraz piłkarski był na najwyższym poziomie. Wygraliśmy dwa mecze, przegraliśmy trzy. Coraz lepiej radzimy sobie w starciach z dużo bardziej ogranymi rówieśniczkami. Z każdym kolejnym meczem ligowym, turniejem, sparingiem widzę postęp i to nakręca do dalszej pracy z dziewczętami. Przekonany jestem, że idziemy w dobrym kierunku. Nie gramy pod wynik, nie promujemy najlepszych zawodniczek nie pozwalając przy tym rozwijać się reszcie. Sekcja istnieje blisko rok i zrobiliśmy ogromny krok do przodu. Wierze, że mój pomysł na rozwój tej sekcji przyniesie efekt, może nie za miesiąc czy rok, ale przyniesie. Jestem bardzo dumny z dziewcząt, podziwiam ich wytrwałość i praca z nimi to duża przyjemność oraz wyzwanie.”

Kadra: Płachta, Konieczny, Nowak, Chudyba, Świerczek, Kurtyka, Tworzydlo, Rajca, Weglarz, Kowalczyk, Kołodziej, Klesny, Miterka, Bochenek, Góral.

Komentarze