27 listopada 2020

Akademia: Podsumowanie rundy juniorów młodszych

Przedstawiamy, krótki wywiad z trenerem juniorów młodszych Arkadiuszem Śliwą, który podsumowuje rundę jesienną w wykonaniu swoich podopiecznych.  Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

Może być Pan zadowolony z zakończonej rundy. Zawodnicy awansowali do 1 ligi Małopolskiej. Jak ocenia trener tą rundę?

-Tak. Możemy być zadowoleni z osiągniętego wyniku. Nie ukrywam, że taki miałem cel. Runda była trudna bo stawka drużyn była wyrównana ale na koniec udało się zająć 2 premiowane awansem miejsce.

Tabela 2 ligi była dość specyficzna. Spadek zanotowało aż 4 zespoły, 2 awansowały i tylko jedna się utrzymała. Nie było więc zbytnio miejsca na pomyłki.

Stawka drużyn w naszej lidze była wyrównana. Mieliśmy w tej rundzie słabszy okres gdzie przegraliśmy dwa mecze z rzędu później remis z Wieliczką… Myślę, że przełomowym momentem tej rundy gdzie chłopcy uwierzyli w to, że możemy coś jeszcze osiągnąć na koniec było to, że zagraliśmy jako rezerwy w B klasie. Rozegraliśmy wtedy naprawdę super mecz. Później przyszło spotkanie z Sandecją, którą zdeklasowaliśmy. Byliśmy pierwszą drużyną, która pokonała na wyjeździe zdecydowanego lidera na daną chwilę czyli Podhale. No i dwa zwycięstwa z zawsze groźną Unią Tarnów pokazały, że mamy moc i zasłużenie awansowaliśmy do wyższej ligi.

Teraz przed zawodnikami i trenerem jeszcze więcej pracy. Czego można się spodziewać o 1 lidze?

Myślę, że po dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym będziemy w stanie rywalizować w wyższej lidze jak równy z równym. Chłopcy będą mieć okazję pokazać się i myślę, że będziemy dla każdej drużyny wymagającym przeciwnikiem. Mamy w drużynie dużo jakości. Zresztą jest to fantastyczna grupa zawodników, która ciężko pracuje i wie czego chce.

Jak będą wyglądały przygotowania do nowego sezonu?

Przygotowania można powiedzieć już rozpoczęliśmy. Dalej cały czas trenujemy przygotowujemy się do halowych MP, a w najbliższą sobotę (28.11) rozegramy sparing z Niecieczą. Mam nadzieję, że dalej z nami będzie współpracował trener od przygotowania motorycznego Tomek Liput bo dużo pomógł nam w osiągniętych rezultatach.

Niektórzy Pana zawodnicy rywalizuje w juniorach starszych oraz seniorach. Czy są jeszcze zawodnicy, którzy pukają do seniorki?

Tak jak wcześniej powiedziałem są to zawodnicy świadomi swoich umiejętności wiedzący o tym, że trzeba dużo pracy, wysiłku i wyrzeczeń żeby coś w piłce osiągnąć.

Jak zawodnicy podchodzą do gry w 1 lidze?.

-Na pewno moi zawodnicy jak i ja jestem ciekaw jak się zaprezentujemy w wyższej lidze. Mam nadzieję, że nie będzie gorzej niż teraz bo uważam, że mamy indywidualności ale przede wszystkim mamy drużynę.
Komentarze