6 listopada 2020

Zapowiedź: W sobotę z rezerwami Niecieczy

Po przymusowej pauzie jaką mieli zawodnicy trenera Tomasza Rogóża w ostatniej kolejce czas na ligowe zmagania w ramach 14. kolejce IV ligi. Tym razem rywalem „Piwoszy” będą rezerwy pierwszoligowej Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Spotkanie to rozegrane zostanie w sobotę 7 listopada o godzinie 13:30. na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku.

Druga drużyna Termalici obecnie plasuje się na 7 miejscu w tabeli mająca na w swym dorobku 23 punkty. Na ten dorobek złożyło się siedem zwycięstw oraz dwa remisy. Zespół zanotował również trzy porażki ulegając takim zespołom jak: Sokół Słopnic, Lubań Maniowy oraz Poprad Muszyna. Mimo zajęcia siódmej lokaty ekipa trenera Krzysztofa Lipeckiego może pochwalić się 41 strzelonymi bramkami w obecnych rozgrywkach. Tylko Unia Tarnów może pochwalić się większa ilością zdobytych goli, których mają o sześc bramek więcej.

Popularne „Słoniki” zdecydowanie lepiej radzą sobie na własnym terenie, na którym odnieśli aż 5 zwycięstw, ponosząc przy tym zaledwie jedną porażkę. Znacznie gorzej wiedzie im się w spotkaniach wyjazdowych. Tu zawodnicy z Niecieczy zdołali uzbierać tylko 8 punktów. Najlepszym strzelcem zespołu jest z kolei Bartosz Snopczyński, który jest autorem pięciu trafień. O jednego gola mniej ma Patryk Czarnowski.

Warto wspomnieć, że w kadrze z Niecieczy występuje wychowanek CANPACK Okocimski Brzesko Dawid Lizak, który obecnie przebywa na rocznym wypożyczeniu. Do tej pory w brawach nowego zespołu Dawid zdołał trzykrotnie wpisać się na listę strzelców (raz w meczu z Rylovią Rylowa oraz dwukrotnie w meczu z Popradem Muszyna). Niestety zawodnik nie będzie mógł wystąpić w sobotnim spotkaniu, gdyż uniemożliwia to zapis w umowie pomiędzy Klubami.

„Piwosze” by móc myśleć o spokojnej przerwie zimowej muszą zdobyć jak największa ilość punktów w ostatnich trzech spotkaniach. Przypomnijmy, że w ostatnim spotkaniu zespół pewnie pokonał GKS Drwinia 2:0.

Komentarze