3 października 2020

Porażka z Metalem Tarnów

Niestety  porażką 0:1 zakończyło się spotkanie z beniaminkiem rozgrywek Metalem Tarnów. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 73 minucie Jarosław Madziarczyk. „Piwoszom” w odniesieniu pozytywnego wyniku nie pomógł nawet fakt gry w przewadze jednego zawodnika, gdyż w 74 minucie swoją drugą żółtą kartkę otrzymał Tomasz Bil.

Już w 3 minucie sygnał do ataku dał Bartłomiej Mochel, który strzałem z dystansu sprawdził dyspozycyjność bramkarza gości. Później gra toczyła się w środkowej strefie boiska, a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. W 16 minucie na strzał zdecydował się Kamil Szumlański, jednak futbolówkę bez problemu złapał Jan Larysz. Minutę później „Piwosze” powinni objąć prowadzenie po tam jak z rzutu rożnego piłkę dośrodkował Sergiusz Kostecki, a piłkę do siatki próbował skierować Arkadiusz Goryczka, jednak pomocnik CANPACK Okocimski nie trafił czysto w piłkę, którą zdążył złapać bramkarz Metalu. Swojej szansy próbował także Adrian Czyż, jednak piłka po jego strzale poszybowała wysoko nad bramką. Bliski strzelenia gola był Mateusz Wawryka, który oddał niesygnalizowany strzał zza pola karnego, jednak i w tym przypadku piłka przeleciała niewiele nad poprzeczką bramki.

W 36 minucie bardzo groźnie zrobiło się pod bramką „Piwoszy”. Kamil Szumlański stanął sam na sam z golkiperem z Brzeska, który wyszedł z tego pojedynku obronną ręką, odbita piłka powędrował jeszcze pod nogi Arkadiusza Rajczyka, który z bliska posłał piłkę poza światło bramki. W odpowiedzi na tą akcję groźny strzał oddał Przemysław Bury, po którym piłka wylądowała na rzucie rożnym. W ostatniej akcji pierwszej połowy zawodnicy trenera Tomasza Rogóża ponownie stanęli przed szansą objęcia prowadzenia. Tym razem dośrodkowanie z rzuty wolnego przez Sergiusza Kosteckiego wylądowało na głowie Łukasza Kuliga, który minimalnie pomylił się posyłając piłkę tuż obok słupka.

W 52 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Sergiusz Kostecki, jednak i tym razem piłką minęła światło bramki. W 73 minucie swoją sytuacje wykorzystali goście z Tarnowa, którzy po rzucie wolnym objęli prowadzenie. Autorem pierwszego gola w meczu został Jarosław Magdziarczyk. „Piwosze” za wszelką ceną próbowali odwróci losy spotkanie, jednak tym razem zawodził ich skuteczność oraz brak dokładnych podań w decydującej fazie akcji. Nie pomogła również przewaga jednego zawodnika, który w 74 minucie meczu ujrzał swoją drugą żółtą kartkę. Pod koniec spotkania swoją okazję miał Mateusz Cięciwa, jednak strzał młodego napastnika przeleciał nad bramką rywali.