2 września 2020

Walczyli…

Sporo piłkarskich emocji można było zobaczyć w dzisiejszym spotkaniu 5. kolejki IV ligi gr. wschodniej pomiędzy Unią Tarnów, a CANPACK Okocimski Brzesko. „Piwosze” mimo objęcia prowadzenia w 20 minucie po golu Michała Waśki, ulegli Tarnowianom 1:3. Autorami bramek dla „Jaskółek” zostali: Łukasz Popiela, Tiago Lopes oraz Oskar Oszust. Warto dodać, że w 42 minucie meczu drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został zawodnik gospodarzy Jacek Malisz.

Ponadto żółtym kartonikiem napomniany został trener Unii Daniel Bartkowski , który nie do końca zgadzał się z decyzją sędziego. Emocje dały się we znaki również rezerwowemu bramkarzowi „Piwoszy” Karolowi Jurkiewiczowi, który także został upomniany żółtym kartonikiem.

Łukasz Popiela 24, Tiago Lopes 29, Oskar Oszust 90+5 - Michał Waśko 20.

Żóte kartki
Jacek Malisz x2, Daniel Bartkowski (trener), Michał Miłkowski, Łukasz Lisak- Mateusz Cięciwa, Mateusz Stolarz, Karol Jurkiewicz.

Okocimski KS:
Jan Larysz - Mateusz Stolarz, Łukasz Kulig, Jakub Baran, Piotr Czerwiński, Bartłomiej Mochel (70' Jakub Duda), Arkadiusz Goryczka, Mateusz Cięciwa (65' Paweł Borowiec), Michał Waśko, Sergiusz Kostecki (75' Oliwier Okas), Mateusz Wawryka.

Skład rywali:
Łukasz Lisak - Paweł Węgrzyn, Jacek Malisz, Oskar Oszust, Szymon Adamski (65' Michał Miłkowski), Patryk Orlik, Patryk Ostrowski (78' Wiktor Matyjewicz), Patryk Nytko, Tiago Lopes (53' Artur Biały), Łukasz Popiela (87' Dominik Wardzała), Maksymilian Starzyk (46' Mateusz Nowak).

Już w 3 minucie meczu gospodarze środowego spotkania mogli wpisać się na listę strzelców. Niewiele w tej akcji pomylił się Kacper Nytko, którego strzał zatrzymał się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Jana Larysza. W odpowiedzi ładną akcję przeprowadzili „Piwosze”, którzy w 20 minucie meczu strzelili pierwszego gola. Autorem trafienia był Michał Waśko, który wykorzystał idealne podanie Mateusza Wawryki. Niestety radość z prowadzenia nie trwała zbyt długo. Już 4 minuty później Łukasz Popiela strzałem z głowy doprowadził do wyrównania. W 29 minucie meczu Unia Tranów strzelił swojego drugiego gola. Tym razem w do siatki trafił Tiago Lopes, który najlepiej odnalazł się w polu karnym dając prowadzenie swojej drużynie. Dwie minuty później ponownie dał o sobie znać Łukasz Popiela. Tym razem napastnik Tarnowian bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego minimalnie chybił celu. Gospodarze mimo prowadzenia 2:1 chcieli podwyższyć wynik meczu. Okazję ku temu miał Patryk Orlik, który posłał piłkę tuż obok słupka bramki. Swoją szansę na wyrównanie miał z kolei CANPACK Okocimski, a mianowicie Mateusz Wawryka, który po dośrodkowaniu Jakuba Barana strzałem z głowy posłał piłkę tuż obok słupka Łukasza Lisaka.

W drugiej połowie podopieczni trenera Tomasza Rogóża postawili wszystko na jedną kartę. Ponadto Unia kontynuowała spotkanie w osłabieniu, gdyż w pierwszej połowie ukarany drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartką został Jacek Malisz. Widząc swoja szanse „Piwosze” zaczęli atakować bramkę gospodarzy. Jako pierwszy groźny strzał oddał Mateusz Wawryka, jednak piłka po jego uderzeniu przeleciała nad bramką. W 57 minucie bardzo groźnie było po przeciwnej stronie boiska. Wówczas do bramki powinien trafić Łukasz Popiela jednak strzał rosłego napastnika z ok 3 metra trafił wprost bramkarza z Brzeska. Chwile później dobrą interwencją popisał się Piotr Czerwiński, który wślizgiem zatrzymał zawodnika Unii. W 71 minucie swoim strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Jakub Baran, jednak piłka przeleciała nad poprzeczka bramki. w końcówce „biało-zieloni” starali się przedostać przez zasieki obronne gospodarzy, jednak doświadczenie zawodników oraz dobra gra obronna nie pozwalała na zbyt wiele. Mimo to szanse znalazł sobie ponownie Mateusz Wawryka, który strzelił mocno tuż zza pola karnego. Niestety i tym razem piłka minęła światło bramki. Spotkanie zakończył za to Oskar Oszust, który trafił do siatki w doliczonym czasie gry ustalając wynik na 3:1.