14 czerwca 2020

Akademia: Wygrana juniorów starszych

W swoim kolejnym meczu kontrolnym zespół juniorów starszych pokonał na własnym terenie Górnika Wieliczka 1:0. Jedynego gola w spotkaniu zanotowała Oliwier Polek, który strzałem w samo okienko pokonał bramkarza gości.

Juniorzy starsi
AP CANPACK Okociski Brzesko – Górnik Wieliczka 1:0
Bramka: Oliwier Polek.

Pierwsza połowa: Jan Larysz, Jakub Olchawa, Hubert Smulski, Igor Świerczek, Karol Placheta, Bartłomiej Mochel, Jakub Żurawski, Damian Boroń, Dominik Grochot, Bartłomiej Sławek, zawodnik testowany I.

Druga połowa: Bartłomiej Martyka, Jakub Olchawa, Bartosz Guzek, Krystian Bielak, zawodnik testowany II, Oliwier Polek, Kacper Gumularz, Oliwier Okas, Kacper Ciuruś, Jakub Cisoń, Mateusz Cięciwa.

Samo spotkanie było pod dyktando gospadarzy, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i częściej przebywali na połowie rywala. Mimo optycznej przewagi zespół trenera Kamila Króla miał dużo problemów z ostatnim podaniem, który mógłby otworzyć drogę do bramki. Bliski strzeleniu gola był Mateusz Cięciwa, którego uderzenie zza pola karnego minimalnie mineło poprzeczkę bramki. Swoją szansę miał również Oliwier Okas, jednak piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce bramki.

Następny sparing juniorzy starsi rozegrają w najbliższą środę, a ich rywalem będzie AS Progres Kraków. Spotkanie to odbędzie się w Krakowie.