17 maja 2020

Kartka z kalendarza: Okocimski vs Radomsko

Przedstawiamy relację z meczu II ligi gdzie Okocimski Brzesko podejmował na własnym boisku RKS Wrona Radomsko. Spotkanie to zakończyło się wygraną gospodarzy 2:0. Zapraszamy do krótkiej lektury.

W 3 min Białek przegrał pojedynek z bramkarzem gości Bobrowiczem, a w chwilę później po akcji Poskrobki uderzył mocno z woleja, ale piłka przeszła obok celu. W 13 min Marek strzelił zbyt lekko i Bobrowicz nie miał problemów z wyłapaniem piłki. Goście pierwsze zagrożenie stworzyli w 31 min, gdy Łukiewicz pewnie obronił strzał Traczyka. W 32 min po akcji Krupy piłkę sprzed linii bramkowej wybił Kasprzyk, a 2 min później strzał Białka z bliskiej odległości wybronił nogami Bobrowicz.

Po zmianie stron nadal na boisku dominowali gospodarze. W 48 min składną akcję przeprowadzili Białek z Polichtem, ale piłkę zdążyli wyekspediować defensorzy gości. W 60 min po strzale Krupy z 25 metrów piłka niesiona podmuchem wiatru odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Bliski podwyższenia wyniku był w 70 min Oprzondek, po którego strzale piłkę „na raty” łapał Bobrowicz. Druga bramka padła w 77 min: po dośrodkowaniu Hermaniuka na linię pola karnego zawahali się stoperzy z Radomska, sądząc, że Bobrowicz zdoła wyłapać piłkę. Wykorzystał to Białek, przechwycił piłkę i skierował
do bramki.

Marek Holocher (drugi trener Okocimskiego): – Mecz wygraliśmy dzięki konsekwencji w grze i woli zwycięstwa. Stworzyliśmy dużo sytuacji do zdobycia bramek, ale Białek wykorzystał tylko jedną z nich.

Okocimski KS Brzesko  – RKS Wrona Radomsko 2-0 (0-0)
Bramki: 1-0 G. Krupa 60 min, 2-0 Białek 77 min.

Sędziował: M. Brańka (Bielsko-Biała).
Żółte kartki: G. Krupa, Poskrobko, Manelski, Błaszczyk, Kazimierowicz, Kubisa. Widzów: 500.

Okocimski: S. Łukiewicz – Oprzondek, Manelski, Trestka – G. Krupa (75 Hermaniuk), Marek, Szczepański, Gruchała, Poskrobko – Policht (66 Orzeł), Białek (87 Myouyeme).

RKS Wrona: Bobrowicz – A. Kowalski, M. Nowak, Kasprzyk, Kurek – Pawłowski (59 Ozga), Traczyk, Milczarek (46 Kubisa), Błaszczyk (71 Stępień) – Kazimierowicz,
Malagowski.

Komentarze