23 kwietnia 2020

Kartka z kalendarza: Remis z Czuwajem Przemyśl

Przedstawiamy kolejny ciekawy artykuł pochodzacy z roku 1998. Wówczas Okocimski Brzesko podejmował na własnym obiekcie ekipę z Przemyśla, z którą ostatecznie musiał podzielić się punktami. Zapraszamy do lektury.

Była 14. sekunda meczu, kiedy padł pierwszy gol. Jeszcze wielu widzów nie zdążyło zasiąść na trybunie, gdy goście prowadzili 1-0. Badowicz przeprowadził rajd lewą stroną, podał dokładnie do Prochorenkowa, a ten z kilku metrów pokonał bramkarza gospodarzy.

Stracona bramka podcięła faworyzowaną drużynę z Brzeska. Przemyślanie przejęli inicjatywę, prawie pół godziny gra toczyła się na polu gospodarzy. Prochorenkow w 10, a Podlasek w 17 mogli podwyższyć rezultat. Okocimski grał kiepsko i dopiero po przerwie wziął się do roboty. Wszedł na boisku nowo pozyskany napastnik Białek. Wzmocnił siłę ataku, Okocimski wreszcie zaatakował, ale nadal nie potrafił sforsować obrony przemyślan.

Czas uciekał… Strzały gospodarzy mijały cel, względnie wyłapywał je Michalski. Czuwaj starał się przetrwać szturm zespołu z Brzeska i brakło mu tylko minuty. Wyrównanie padło bowiem tuż przed końcowym gwizdkiem. Gospodarze wykonywali serię rzutów rożnych. Gruchała zacentrował do Białka, a ten głową uzyskał wyrównanie. Część zniecierpliwionych widzów nie oglądnęła tego gola, bo wcześniej opuściła stadion, podenerwowana strzelecką nieporadnością gospodarzy.

II liga
Okocimski Brzesko – Czuwaj Przemyśl 1-1 (0-1)
Bramki:  1-1 Białek 89, 0-1 Prochorenkow.

Okocimski KS: Łukiewicz – Trestka, Włódarczyk, Oprzondek, Manelski – Poskrobko, Zając (46 Białek), Gruchała, Hermaniuk (69 Filipczak) – Krupa, Policht.

Czuwaj: Michalski – Strzałkowski, Klajda, Dubiel, Jaroch, Fudali – Klich, Malesa,