27 września 2019

Zapowiedź: O przełamanie

Przed nami 11 kolejka IV Ligi gr. wschodniej, w której to CANPACK Okocimski Brzesko podejmie przed własną publicznością zespół GKS Drwinia. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 16:00 na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku.

Sporo zmian zaszło w drużynie GKS Drwinia podczas letniego okienka transferowego, podczas którego ściągnięto aż ośmiu nowych zawodników. Wśród nich znaleźli się: Grzegorz Murzański, Jakub Ptak, Rafał Ciesielski, Jakub Jędras, Kamil Augustyn, Kamil Czajkowski, Dominik Pieprzyca oraz były zawodnik „Piwoszy” Michał Guja, który w sezonie 2014/2015 reprezentował barwy naszego klubu. Miejsca nowym zawodnikom musieli za to ustąpić: Andrey Chillari, Patryk Osika, Paweł Salamon, Bartek Cebula, Mateusz Król, Mateusz Motłoch, Jakub Berliński oraz Grzegorz Mus, którym podziękowano za grę.

Obecnie podopieczni trenera Mateusza Stańca znajduje się tuż za plecami CANPACK Okocimski Brzesko mając na swoim koncie 9 punktów (3 zwycięstwa, 1 remis, 6 porażek). W ostatniej kolejce zespół wygrał z Watrą Białka Tatrzańska wynikiem 4:0. Strzelcami goli w tym spotkaniu zostali: dwukrotnie Rafał Ciesielski, Michał Bajda oraz Roman Stepankov, który za razem jest najskuteczniejszym strzelcem zespołu mając na swym koncie 6 bramek..

Warto zaznaczyć, że ekipa z Drwini gorzej radzi sobie na boiskach swoich rywali. W rozegranych dotychczas trzech spotkaniach drużyna zanotowała jedno zwycięstwo, ulegając przy tym w dwóch pozostałych meczach. Nie najlepiej wygląda również bilans bramkowy, który wynosi 3:7.

Ostatnie spotkania GKS Drwinia:
GKS Drwinia – Watra Białka Tatrzańska 4:0
GKS Drwinia – Lubań Maniowy 0:1
Wolania Wola Rzędzińska – GKS Drwinia 5:1

Przez cały tydzień zespół trenera Tomasza Rogóża z pewnością miał nad czym pracować. Głównym grzechem „Piwoszy” w ostatnim meczu z Tarnovią Tarnów było brak skuteczności, która spowodowała, że to gospodarze cieszyli się z kompletu punktów. Porażka ta zepchnęła zespół z Brzeska na 12 miejsce w tabeli, w której obecnie mają 10 punktów na koncie. Sobotnie spotkanie będzie okazją do wywalczenia kompletu punktów, które zdecydowanie poprawiłyby nie tylko pozycję w tabeli ale i nastroje zawodnikom jak i kibicom.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimski Brzesko:
Tarnovia Tarnów – CANPACK Okocimski Brzesko 2:0
CANPACK Okocimski Brzesko – Unia Tarnów 0:3
Limanovia Limanowa – CANPACK Okocimski Brzesko 0:2

Komentarze