1 maja 2019

CANPACK Okocimski Brzesko – Orkan Szczyrzyc

Rozgrywki czwartoligowe nie zwalniają tempa i już w najbliższą środę 1 maja rozegrana zostanie 23 kolejka, w której to zespół CANPACK Okocimski Brzesko podejmie na własnym stadionie Orkan Szczyrzyc. Początek zawodów wyznaczona na godzinę 15:00 na stadionie miejskim przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku.

Orkan Szczyrzyc obecnie zajmuję szóstą lokatę w ligowej tabeli, mając w swym dorobku 33 punkty (10 zwycięstw, 3 remisy oraz 9 porażek). W poprzedniej kolejce zawodnicy z Szczyrzyc przegrali w meczu z Watrą Białka Tatrzańska 1:2, ponosząc tym samym trzecią porażkę z rzędu. Bramki w tym spotkaniu zdobyli Dawid Kurczab dla zespołu gospodarzy oraz Sebastian Świerzniński i Grzegorz Misura dla drużyny gości. Zespół nie najlepiej radzi sobie również w meczach wyjazdowych, w których zdobył łącznie jedenaście punktów. Bolączką zespołu w meczach wyjazdowych jest jednak gra w strefie obronnej. Do te tej pory drużyna straciła aż 27 bramek strzelając przy tym zaledwie 10 goli.

Znacznie lepiej Orkan radzi sobie w rozgrywkach Pucharu Polski, w których doszli do finału na szczeblu OZPN Nowy Sącz gdzie spotkają się z Glinikiem Gorlice. Spotkanie to rozegrane zostanie 8 maja na boisku w Szczyrzycach.

W poprzedniej rundzie w meczu obu zespołów lepsi okazali się zawodnicy z Szcyrzyc wygrywając aż 5:2. Autorami bramek zostali wówczas: Marcin Kurek, Marcin Krywoborodenko oraz Krzysztof Piekarczyk, który zanotował w meczu hat-tricka. Natomiast bramki dla „Piwoszy” strzelili: Przemysław Bury oraz Tomasz Gałka.

Ostatnie spotkania Orkan Szyrzyc:
Orkan Szyrzyc – Watra Białka Tatrzańska 1:2
Poprad Muszyna – Orkan Szyrzyc 3:0 (wo)
Limanovia Limanowa – Orkan Szyrzyc 9:0

Drużyna trenera Rafała Polichta podbudowana ostatnią wysoką wygraną z Dunajcem Zakliczyn pewnie dąży do celu jakim jest utrzymanie się na szczeblu czwartoligowym. Niestety w najbliższym meczu z Orkanem nie wystąpi Sergiusz Kostecki, ktory musi pauzować za nadmiar żółtych kartek. Pod znakiem zapytanie stoi z kolei występ Przemysława Burego oraz Michała Grzesickiego, którzy w dalszym ciągu narzekają na drobne urazy.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimski Brzesko:
Dunajec Zakliczyn – CANPACK Okocimski Brzesko 1:4
CANPACK Okocimski Brzesko – LKS Szaflary 1:5
GKS Drwinia – CANPACK Okocimski Brzesko 0:!

Komentarze