16 grudnia 2018

Football Academy Brzesko zwycięzcą turnieju rocznika 2010

W niedziele odbyły się kolejne zawody z cyklu II Edycji Turniejów Piłki Halowej CANPACK Okocimski CUP 2018. Tym razem do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów z rocznika 2010: Football Academy Brzesko, AP English Football Zakliczyn, ABC Futbolu Bochnia, MOKSiR Piast Czchów, Płomień Limanowa, Dream Team Krystian Stec oraz dwie drużyny AP CANPACK Okocimski Brzesko. Najlepszą drużyną okazała się być ekipa trenera Rafała Polichta Football Akademy Brzesko, która w meczu finałowym zmierzyła się AP CANPACK Okocimski Brzesko zwyciężając 4:1

Niedzielne rozgrywki podzielone były na dwie grupy, w których znalazły się po cztery zespoły. Pierwszą z nich tworzyły drużyny: AP CANPACK Okocimski Brzesko, MOKSiR Piast Czchów, Płomień Limanowa oraz Dream Team Krystian Stec. Natomiast grupę drugą reprezentowały takie ekipy jak: AP CANPACK Okocimski Brzesko II, Football Akademy Brzesko, AP English Football Zakliczyn oraz ABC Futbolu Bochnia. Po trzech spotkania najlepszą drużyną w pierwszej grupie okazała się być AP CANPACK Okocimski Brzesko, który z kompletem punktów awansował do półfinałów. Warto dodać, że w tym czasie podopieczni trenera Michała Kuliga nie stracili żadnego goli strzelając przy tym siedem bramek. Tuż za „biało-zielonymi” uplasowała się drużyna szkoleniowca Krystiana Steca, która miała na swoim koncie 4 punkty i tylko lepszemu bilansowi bramowemu awansowała do półfinałów.

Grupa I
1. AP CANPACK Okocimski Brzesko I 9 pkt (7:0)
2. Dream Team Krytsian Stec 4 pkt (5:3)
3. Płomień Limanowa 4 pkt (5:5)
4. Piast Czchów 0 pkt (2:11)

Podobne wyniki zanotowano w grupie drugiej. Pierwszą lokatę zajęła drużyna Football Akademy Brzesko, która zainkasował 9 punktów. Na miejscu drugim uplasował się zespół AP English Football Zakliczyn, który zdobył 4 punkty i przez lepszy bilans bramowy awansował do półfinałów.

Grupa II
1. Football Akademy Brzesko 9 pkt (13:0)
2. AP English Football Zakliczyn 4 pkt (9:8)
3. ABC Futbolu Bochnia 4 pkt (5:5)
4. AP CANPACK Okocimski Brzesko II 0 pkt (3:18)

Po meczach w fazie grupowej rozpoczęły się spotkania półfinałowe. Pierwsze z nich to spotkania, w których spotkały się zespoły z miejsc pierwszych oraz drugich, natomiast drugie półfinały to mecze zespołów z miejsc trzecich i czwartych. Jako pierwsze na boisko wybiegły zespoły Płomienia Limanowa oraz AP CANPACK Okocimski Brzesko II. Tu do wyłonienia zwycięzcy musiały być podyktowane rzuty karne, gdyż po regulaminowym czasie gry na tablicy świetlnej widniał wynik 1:1. W „jedenastkach” lepsi okazali się zawodnicy z Limanowej, którzy wygrali 2:1, gwarantując sobie tym samym grę o 5 miejsce. W drugim meczu tego półfinału zmierzyły się zespoły Piasta Czchów oraz ABC Futbolu Bochnia. Tu bezapelacyjnie lepsi okazali się zawodnicy z „miasta soli”, którzy zwyciężyli aż 6:1 i tym samym znaleźli się w gronie zespołów w walce o 5 lokatę.

Półfinały pocieszenia:
Płomień Limanowa – AP CANPACK Okocimski Brzesko II 1:1 (k. 2:1)
Piast Czchów – ABC Futbolu Bochnia 1:6

Bardzo ciekawie zapowiadały się za to spotkania drużyn, które zajęły najwyższe miejsca w swoich grupach. Na pierwszy mecz wyszli gospodarze niedzielnego turnieju oraz zawodnicy z Zakliczyna. W tym spotkaniu lepsi okazali się być podopieczni trenera Michała Kuliga, którzy zwyciężyli 4:1. W drugim meczu zwycięzcą okazała się być drużyna FA Brzesko, która pokonała rówieśników Krystiana Steca 5:0.

Półfinały mistrzowski:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – AP English Football Zakliczyn 4:1
FA Brzesko – Dream Team Krystian Stec 5:0

O prawdziwym pechu mogą mogą mówić zawodnicy drugiej drużyny Naszej Akademii, którzy w meczu o 7 miejsce przegrała z Piastem Czchów, mimo że w spotkaniu prowadziła już 3:0. Mimo to zawodnicy trenera Marcina Manelskiego nie poddali się i ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w turnieju.

Mecz o 7 miejsce:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Piast Czchów 3:5

Mecz o 5 miejsce:
Płomień Limanowa – ABC Futbolu Bochnia 1:3

Mecz o 3 miejsce:
AP English Football Zakliczyn – Dream Team Krystian Stec 3:1

W meczu finałowym spotkały się zespoły, które okazał się być nie tylko najlepszymi zespołami w swoich grupach, ale również zespołami, które zdobyły najwięcej bramek w turnieju. I właśnie dzięki temu można było się spodziewać ciekawego spotkania w wykonaniu obu drużyn. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy FA Brzesko i jak się później okazało nie oddali go już do końca zawodów. Młodzi adepci z AP CANPACK Okocimski Brzesko mimo starań zdołali tylko raz pokonać bramkarza przeciwnika przegrywając ostatecznie 1:4.

Mecz finałowy:
AP CANAPCK Okocimski Brzesko – Football Akademy Brzesko 1:4

Po bardzo emocjonalnym i zaciętym meczu finałowym zostały rozdane dyplomy oraz medale dla wszystkich uczestników niedzielnego turnieju. Natomiast dla pierwszych trzech zespołów przewidziano dodatkowe puchary, które wręczyli przedstawiciel klubu CANPACK Okocimski Brzesko wiceprezes ds. sportowych Marcin Jurkiewicz oraz Radna Powiatu Brzeskiego Elżbieta Kania.

Oprócz nagród zespołowych nie mogło zbraknąć wyróżnień indywidualnych. Tym razem nagroda dla najlepszego zawodnika turnieju trafiła w ręce Kacpra Dychtonia (AP English Football). Królem strzelców został Wiktor Zachara (FA Brzesko), który zdobył aż 11 bramek w niedzielnych rozgrywkach. Natomiast nagroda dla najlepszego bramkarza powędrowała do Kamila Kościółka (AP CANPACK Okocimski Brzesko I).

Końcowa tabela:
1. Football Akademy Brzesko
2. AP CANPACK Okocimski Brzesko I
3. AP English Football Zakliczyn
4. Dream Team Krystian Stec
5. ABC Futbolu Bochnia
6. Płomień Limanowa
7. Piast Czchów
8. AP CNAPCK Okocimski Brzesko II

Kadra pierwszego zespołu AP CANPACK Okocimski Brzesko:
franciszek Szpil, Beniamin Pabian, Szymon Wawryka, Patryk Kita, Aleksander Małysa, Adam Machowski, Jakub Rydz, Kamil Kościółek.

Kadra drugiego zespołu AP CANPACK Okocimski Brzesko:
Filip Mucha, Filip Jacek, Szymon Gałat, Jakub Marecki, Szymon Kozioł, Szymon Osuch, Igor Wis, Fabian Rosa, Piotr Gryga.

Komentarze