8 czerwca 2018

Do Maszkienic po zwycięstwo

Dobiega końca sezon ligi okręgowej, w którym zostało do rozegrania zaledwie dwie kolejki. W przedostatniej z nich zespół CANPACK Okocimski zmierzy się w meczu wyjazdowym z Sokołem Maszkienice. Spotkanie to rozegrane zostanie w najbliższą niedziele 10 czerwca o godzinie 17:00 na stadionie w Maszkienicach.

Końcówka sezonu w wykonaniu Sokoła nie należy do zbytnio udanych. Zespół trenera Jana Kargula w ostatniej kolejce uległ Olimpii Bucze 0:3 ponosząc tym samym czwartą porażkę z rzędu. Mimo to drużyna zajmuję wysokie piąte miejsce w ligowej tabeli mając na swoim koncie 36 punktów (11 zwycięstw, 3 remisy, 10 porażek). Duży udział w tym miał Tomasz Kozieł, który jest najskuteczniejszym strzelcem zespołu mając w swym dorobku 16 strzelonych bramek.

Niedzielne spotkanie będzie wyjątkowe również dla trzech zawodników Sokoła Maszkienice. Kamil Socha, Andrzej Ryglowski oraz Mateusz Stolarz to trio, które spędza rundę wiosenna na zasadzie wypożyczenia z CANPACK Okocimski Brzesko.

Ostatnie spotkania Sokoła Maszkienice:
Sokół Maszkienice – Olimpia Bucze 0:3
Radłovia Radłów – Sokół Maszkienice 4:1
Orzeł Dębno – Sokół Maszkienice 5:2

Zespół CANPACK Okocimski w dalszym ciągu walczy o miano drużyny niepokonanej w sezonie 2017/2018. Do tej pory „Piwosze” mają 24 spotkania bez porażki w tym 23 mecze z rzędu z kompletem punktów. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Rafała Polichta pokonali w meczu wyjazdowym Strażaka Mokrzyska 3:1. Autorami bramek zostali wtedy Tomasz Gałka, Przemysław Bury oraz Sergiusz Kostecki.

„Biało-zieloni” w niedzielnych zawodach będą chcieli za wszelką cenę zrehabilitować się swoim kibicom za porażkę jaką doznali w Pucharze Polski z GKS Drwinią 0:2, tracąc bramki w doliczonym czasie gry.

W poprzedniej rundzie w meczu obu zespołów zanotowano wynik 4:2 dla CANPACK Okocimski Brzesko. Do bramki trafił wówczas Tomasz Gałka, Przemysław Bury, Sergiusz Kostecki oraz Dawid Lizak. Natomiast strzelcami dla gości z Maszkienic zostali: Tomasz Kozieł oraz Paweł tryka.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimski Brzesko:
CANPACK Okocimski Brzesko – GKS Drwinia 0:2
Strażak Mokrzyka – CANPACK Okocimski Brzesko 1:3
CANPACK Okocimski Brzesko – Tarnavia Tarnawa 3:0 (wo)

Komentarze