24 lutego 2018

Młodziki Mistrzami Małopolski!

W sobotę na sztucznym boisku pod balonem w Libiążu rozegrane zostały finały halowych mistrzostw Małopolski w kategorii młodzik. Do rywalizacji przystąpiły cztery najlepsze zespoły, które zwyciężyły w swoich okręgach. Wśród nich znalazły się: Krakus Nowa Huta, MKP Unia Oświęcim, Sandecja Nowy Sącz oraz AP CANPACK Okocimski Brzesko. Najlepszą drużyną w rozgrywkach finałowych okazała się Akademia Piłkarska CANPACK Okocimski Brzesko, która triumf zapewniła sobie w ostatnim meczu zawodów.

Same rozgrywki podopieczni trenera Marka Małysy zaczęli od pewnego zwycięstwa nad Sandecją Nowy Sącz 3:1. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się reprezentant Małopolski Kacper Rojkowicz. Szczęścia zabrakło natomiast w drugim meczu finałowym, w którym zawodnicy naszej Akademii ulegli Unii Oświęcim 0:1. Spotkanie to mogło zdecydowanie lepiej ułożyć się dla młodych „Piwoszy”, którzy niestety nie wykorzystali rzutu karnego. O zdobyciu pierwszego miejsca zdecydował ostatni mecz. AP CANPACK Okocimski Brzesko zmierzył się w nim z Krakusem Nowa Huta. Zawodnicy z Brzeska stanęli na wysokości zadania i wynikiem 2:0 pokonali swoich rówieśników z Krakowa.

Zwycięstwo w Halowych Mistrzostwach Małopolski jest bardzo dużym sukcesem zawodników, trenera Marka Małysy oraz całej Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski, co pokazuje, że w praca z młodzieżą jest na bardzo wysokim poziomie.

Kadra młodzików: Konrad Augustyn, Jakub Lipka, Jakub Ciuruś, Patryk Jawień, Michał Siudut, Marcel Kubala, Szymon Mida, Kacper Rojkowicz, Igor Uryga, Piotr Pitaś, Dawid Barnaś, Wiktor Włodek, Dawid Poliszak, Kacper Majda.

Wyniki spotkań AP CANPACK Okocimski Brzesko:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Sandecja Nowy Sącz 3:1
Bramki: Kacper Rojkowicz x3.

AP CANPACK Okocimski Brzesko – Unia Oświęcim 0:1

AP CANPACK Okocimski Brzesko – Krakus Nowa Huta 2:0
Bramki: Kacper Rojkowicz, Marcel Kubala.

Marek Małysa (trener Okocimski): -„Jesteśmy bardzo szczęśliwi z wyjazdu do Libiąża gdzie odbywały się Halowe Mistrzostwa Małopolski Młodzików. Przywozimy pierwsze miejsce, które z pewnością dla klubu oraz samej Akademii jest pozytywnym zastrzykiem energii. Sukces ten jest również przykładem dla pozostałych drużyn żeby tak jak młodziki pozostawiali dużo zdrowia oraz chęci do gry. Chłopcy stanęli na wysokości zadania i po dwóch tygodniach ciężkiej pracy zarówno podczas obozu w Dębicy oraz na treningach na własnych obiektach pokazali, że są naprawdę mocną drużyną.

Pierwszy mecz wygrywamy z Sandecją Nowy Sącz 3:1. Z bardzo dobrej strony w tym spotkaniu pokazał się strzelec trzech bramek Kacper Rojkowicz. W drugim spotkaniu myśleliśmy, że będzie troszkę łatwiej, jednak niewykorzystany rzut karny zemścił się i ulegamy Unii Oświęcim 0:1. W takim przypadku musieliśmy szukać punktów w ostatnim meczu z Krakusem Nowa Huta. Sztuka ta udała się i po bramkach Kacpra Rojkowicza oraz Marcela Kubali wygrywamy 2:0. Zdobycz sześciu punktów okazała się wystarczająca by zdobyć pierwsze miejsce w Halowych Mistrzostwach Małopolski Młodzików.

Cały turniej przebiegał szybko i bardzo sprawnie. Zawodnicy po meczu z Unią mieli spuszczone głowy, jednak w kolejnym spotkaniu musieli zagrać o pełna pule i zdobyć trzy cenne punkty, które pozwoliły zdobyć pierwsze miejsce. Zwycięstwo w turnieju jest na pewno sukcesem dla klubu oraz Akademii. Miejmy nadzieję że reszta drużyn, która trenuje w naszych szeregach będzie podbudowana tym sukcesem i dzięki ciężkiej pracy na treningach będzie odnosić jak najlepsze wyniki”.

Komentarze