16 lipca 2017

Nowy kształt klasy okręgowej seniorów

Podokręg Piłki Nożnej w Brzesku, który od nowego sezonu będzie prowadził rozgrywki grupy I klasy okręgowej seniorów przedstawił listę zgłoszonych drużyn oraz zaprezentował wstępny terminarz na rundę jesienną.

W porównaniu do sytuacji sprzed tygodnia grupa I klasy okręgowej będzie miała nieco inny kształt. Utrzymanie w lidze zapewnili sobie teoretyczni spadkowicze: Olimpia Bucze oraz Naprzód Sobolów. Wszystko za sprawą przetasowań na wyższym szczeblu. Z udziału w grupie wschodniej IV ligi zrezygnowały rezerwy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Ich miejsce zajmie najprawdopodobniej druga drużyna z grupy II klasy okręgowej – Tuchovia Tuchów. W takiej sytuacji w grupie II klasy okręgowej zwalnia się miejsce, które zajmą dwie drużyny z klasy okręgowej I – Olimpia Wojnicz i Dunajec Zakliczyn , a także utrzymany zostaje zespół z Wietrzychowic . Przez taką sytuację, klasa okręgowa II liczyć w przyszłym sezonie 16 zespołów.
Na tym skorzystają sklasyfikowane na koniec sezonu w naszej grupie klasy okręgowej na 11 miejscu Olimpia Bucze i pozycję niżej Naprzód Sobolów. Definitywnie z ligi spadają drużyny Dunajca Mikołajowice i Górnika Siedlec. Warto dodać, że mimo odwołań kary dyscyplinarne nałożone przez OZPN w Tarnowie dla Olimpii Bucze i Strażaka Mokrzyska zostają podtrzymane.

Podział na grupy w tarnowskiej klasie okręgowej seniorów:

Grupa I:
1. Naprzód Sobolów
2. GOSiR Novi Rzezawianka
3. Jadowniczanka Jadowniki
4. LUKS Radłovia Radłów
5. Okocimski KS Brzesko
6. Olimpia Kąty
7. Olimpia Bucze (-10 pkt)
8. Orzeł Dębno
9. Pagen Gnojnik
10. Rylovia Rylowa
11. Sokół Borzęcin
12. Sokół Maszkienice
13. Strażak Mokrzyska
14. Tarnavia Tarnawa

Grupa II:
1. Ciężkowianka Ciężkowice
2. Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
3. Dunajec Zbylitowska Góra
4. Gromnik
5. KS US Śmigno
6. LUKS Skrzyszów
7. Łukovia Łukowa
8. Metal Tarnów
9. Nowa Jastrząbka
10. Polan Żabno II
11. Olimpia Wojnicz
12. Victoria Koszyce Małe
13. Wisła Szczucin
14. Zorza Zaczarnie
15. LKS Wietrzychowice
16. Dunajec Zakliczyn

źródło: własne / sokolmaszkienice.futbolowo.pl

Komentarze