31 marca 2017

Czas na rewanż

W najbliższą niedziele zespół Okocimskiego Brzesko rozegra drugie ligowe spotkanie w nowym roku. Po raz kolejny ich rywalem będzie zespół Olimpii Kąty. Początek niedzielnego spotkania wyznaczono na godzinę 17:00 w Kątach.

ppok-oks

Niedzielne spotkanie będzie idealne na zrewanżowanie się za porażkę w rozgrywkach Pucharu Polski, gdzie zespół Okocimskiego uległ 2:3. Dzięki otrzymaniu wolnego losu zespół Olimpii awansował bezpośrednio do półfinału tych rozgrywek.
Podopieczni Andrzeja Maciasia dobrze rozpoczęli również rundę rewanżową gdzie w meczu wyjazdowym pewnie pokonali imienniczkę z Bucza 3:1. Autorami bramek w tym spotkaniu byli: Jakub Nowak, Szymon Leśniak oraz Bartłomiej Boruta, który zaliczył samobójcze trafienie.
Po 14. kolejkach zespół z Kąt ma na swoim koncie 23 punkty co daje im wysokie piąte miejsce w ligowej tabeli (6 zwycięstw, 5 remisów oraz 3 porażki), tracąc do drugiego Okocimskiego zaledwie dwa „oczka”.

Zespół Marcina Manelskiego spróbuje ponownie znaleźć sposób na pokonanie ekipy z Kąt, która niewątpliwe jest zmorą Okocimskiego. Pomóc w tym ma pozyskany niedawno Łukasz Hajduga, który znalazł się w kadrze na niedziele spotkanie. Uważać za to musi Jarosław Święch, który ma na swoim koncie trzy żółte kartoniki.

Przypomnijmy, że w meczu rundy jesiennej zespoły podzieliły się punktami  kończąc spotkanie wynikiem 2:2. Bramki dla „biało-zielonych” strzelali wtedy: Jarosław Święch oraz Tomasz Gałka.

Komentarze