18 marca 2017

Znaleźć sposób na Olimpię Kąty. W niedzielę pierwszy mecz tego roku

Na tydzień przed rozpoczęciem rundy rewanżowej zespół Okocimskiego KS Brzesko zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski z Olimpią Kąty. Spotkanie to rozegrane zostanie w niedziele o godzinie 15:00 na boisku w Kątach.

oks-ok1
Dla obu ekip będzie to próba generalna przed starem rundy wiosennej. Olimpia podobnie jak Okocimski w swoim okresie przygotowawczym rozegrała szereg spotkań kontrolnych. Na sześć test-meczów Olimpijczycy nie ponieśli ani jednej porażki odnosząc cztery zwycięstwa oraz notując dwa remisy. Podopieczni Andrzeja Maciasia popisywali się również dobrą grą ofensywną strzelając we wszystkich spotkaniach aż 30 bramek tracąc przy tym 18 goli.

Gorzej w meczach sparingowych spisywali się natomiast zawodnicy Okocimskiego, którzy nie zdołali wygrać żadnego z nich, notując cztery porażki oraz odnosząc dwa remisy. Inna sprawa, że połowę meczów podopieczni trenera Manelskiego rozgrywali z ekipami czwartoligowymi. Warto jednak zaznaczyć, że do klubu wrócił były kapitan „Piwoszy” Radosław Jacek. Nowym nabytkiem jest również młody Ukrainiec Pavlo Starosta, który był autorem dwóch bramek w meczach sparingowych. W rundzie wiosennej zobaczymy również Jakuba Barana, który wraca po ciężkiej kontuzji kolana. W przerwie zimowej z Okocimskim pożegnał się z kolei Grzegorz Baran (transfer definitywny do Sokoła Maszkienice).

Zawodnicy obu zespołów ponownie spotkają się w rozgrywkach Pucharu Polski. W poprzedniej edycji podopieczni wówczas trenera Rafała Polichta ulegli po rzutach karnych 1:3. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2, a bramki dla brzeszczan zdobyli Piotr Kita oraz Tomasz Gałka.

Komentarze