19 listopada 2016

Z wizytą u orlików

Okocimski Klub Sportowy Brzesko, to nie tylko drużyna seniorów, ale przede wszystkim grupy młodzieżowe. Na dzień dzisiejszy w OKS-ie trenuje około 150 chłopców podzielonych na 7 zespołów. Za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej klubu będziemy starali się regularnie przedstawiać Państwu każdą z grup oraz opisywać jej dokonania sportowe, a także cele na najbliższe miesiące. Pierwszą z przedstawianych drużyn są orliki prowadzone przez trenera Radosława Jacka.

orliki_12_2016

Orliki, czyli chłopcy z roczników 2006-2007, to grupa młodzieżowa, która została powołana dopiero we wrześniu tego roku. Jej opiekunem jest Radosław Jacek, doskonale znany brzeskim kibicom z gry w Okocimskim na szczeblu I i II ligi, a mający za sobą grę także w takich klubach jak Wisła Kraków, Zagłębie Sosnowiec, czy Bruk-Bet Nieciecza.

– Otrzymałem zadanie utworzenia drużyny praktycznie od podstaw. To ogromna satysfakcja widzieć w jakim tempie rozwija się ta grupa. Zaczynaliśmy treningi we wrześniu w 5-7 osób. Z tego miejsca pragnę podziękować trenerowi Markowi Małysie, który wprowadził mnie i zapoznał z całym systemem pracy w klubie. Pomaga mi swoim doświadczeniem do dnia dzisiejszego. Cieszy mnie także, że na ten moment drużyna stała się liczniejsza. Aktualnie trenujemy w 15-osobowym składzie co pokazuje, że obrany przez nas kierunek jest dobry. Nieskromnie powiem, że chłopców będzie przybywało. Cieszy mnie również to w jakich warunkach przychodzi nam trenować. W okresie, w którym zaczynaliśmy zajęcia korzystaliśmy ze Stadionu Miejskiego przy ul. Okocimskiej, a w okresie jesienno-zimowym mamy do dyspozycji nowoczesną halę przy Szkole Podstawowej nr 3 – mówi opiekun orlików.

Każda z grup młodzieżowych, w tym także orliki została objęta opieką Zarządu Klubu. Podopieczni trenera Jacka w ostatnim czasie otrzymali nowe komplety koszulek treningowych w barwach klubowych oraz niezbędny sprzęt do treningów w tym kilkadziesiąt nowych piłek. Warto dodać, że dzięki współpracy Zarządu OKS z Brzeskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji wszyscy zawodnicy klubu mogą bezpłatnie korzystać z brzeskiego basenu (indywidualnie, lub w zorganizowanej grupie), a także brać udział w zajęciach na kręgielni.

– Jeżeli chodzi o sam trening, to staramy się wraz z moim asystentem Tomaszem Gałką skupić się na aspekcie czysto piłkarskim. Chodzi tutaj zarówno o technikę, jak i pozostałe ćwiczenia mające przełożenie typowo na mecz. Cieszy mnie również, że mam częsty kontakt z rodzicami dzieci. Często wspierają oni swoje pociechy podczas zajęć. Wspólnie postanowiliśmy, że wykorzystamy umożliwienie przez klub darmowych wejść na basen. W tym celu zorganizowaliśmy dodatkowy trening pod okiem wykwalifikowanego instruktora, w którym bierze udział cały zespół – dodaje trener Radosław Jacek.

A jakie cele są założenia dla grupy orlików na najbliższe miesiące?
– Drużyna wchodzi teraz w etap zimowych turniejów jak i gier towarzyskich. Jak wiadomo jest to najważniejszy element rozwoju tak młodych zawodników. Cieszę się z atmosfery jaka utworzyła się w naszej ekipie. Korzystając z okazji zapraszam wszystkich chętnych do zapisywania się i uczestnictwa w treningach. Nabór do grupy prowadzony jest przez cały rok – kończy szkoleniowiec.

Skład drużyny orlików: Jakub Kuciel, Patryk Lasota, Igor Manelski, Kacper Mikołajek, Filip Muller, Jakub Oleksy, Michał Płachta, Łukasz Ryglowski, Damian Sacha, Łukasz Skoczek, Oliwier Skórka, Jakub Szczeciński, Igor Tomczyk, Kacper Zachara, Jacek Zasadni. Trener: Radosław Jacek. Asystent trenera: Tomasz Gałka.

Przypominamy, że decyzją Zarządu Klubu dzieci, których przynajmniej jeden z rodziców zatrudniony jest w firmie Can-Pack S.A. z dniem 1 października 2016 zostają zwolnione z wszelkich opłat. Jedynym warunkiem jest przedłożenie zaświadczenia o zatrudnieniu. Specjalne druki będzie można pobrać bezpośrednio u trenerów.

Treningi odbywają się w każdy poniedziałek i środę o godzinie 16 w nowej hali Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku. Szczegółowe informacje na temat grupy orlików można uzyskać bezpośrednio u trenera pod nr telefonu: 506 135 365.

[Best_Wordpress_Gallery id=”70″ gal_title=”19.11.2016: Trening Orlików”]

Komentarze