31 sierpnia 2016

Jakub Czerwiński zawodnikiem Legii Warszawa

Bardzo miłe wieści napłynęły do nas dzisiaj ze stolicy. Były piłkarz Okocimskiego Klubu Sportowego, a ostatnio zawodnik Pogoni Szczecin Jakub Czerwiński został zawodnikiem Legii Warszawa. 25-letni obrońca podpisał z klubem mistrza Polski czteroletni kontrakt, a już niebawem jako pierwszy w historii były gracz „Piwoszy” może zadebiutować w Lidze Mistrzów.

jakub_czerwinski

Jakub Czerwiński urodził się w Krynicy Zdroju i jest wychowankiem Popradu Muszyna. Jako nastolatek trafił do szkółki piłkarskiej Promienia Opalenica, skąd jesienią 2009 roku za namową trenera Krzysztofa Łętochy pojawił się w drugoligowym Okocimskim Brzesko. To właśnie w Brzesku stawiał pierwsze poważne kroki w seniorskiej piłce. W barwach „Piwoszy” występował przez dwa sezony rozgrywając dla brzeskiego klubu 43 oficjalne spotkania, w których zdobył 3 gole. Warto dodać, że jako gracz Okocimskiego Kuba zaliczył debiut w reprezentacji Polski do lat 19. Kolejnym etapem w jego karierze była Termalica Bruk-Bet Nieciecza, w barwach której grał przez 4 sezony ukoronowując pobyt w Niecieczy awansem do Ekstraklasy. Debiut na najwyższym szczeblu rozgrywkowym zaliczył już jednak w barwach Pogoni Szczecin, skąd trafił właśnie do Legii.

W imieniu Zarządu Okocimskiego KS oraz sympatyków piłki nożnej w Brzesku życzymy Kubie Czerwińskiemu samych sukcesów w ekipie mistrza Polski wyrażając jednocześnie dumę z faktu, iż kiedyś reprezentował on barwy Okocimskiego.

Komentarze