16 sierpnia 2016

Marcin Manelski: "Mamy swoją drogę…"

zakliczyn_oks_1617_2

Marcin Manelski (trener Okocimskiego): – Zespół podołał zadaniu. W pierwszym meczu pucharowym zagraliśmy z zespołem amatorskim i byłoby wstydem go przegrać, lecz mimo to szanujemy przeciwnika. Jeśli chodzi o mecz ligowy to na pewno to jeszcze nie jest to co chcemy grać. Szanujemy wynik bo każdy by chciał wygrać 5:0. Mamy swoją drogę i nie ekscytujemy się pierwszym meczem. Natomiast jak najbardziej cieszymy się ze zdobytych trzech punktów.

Szkoleniowiec odniósł się do zmiany bramkarza, która nastąpiła w niedzielnym meczu:
– Zmiana bramkarza spowodowana była sytuacją, która wynikła przed meczem. Jest to natomiast sygnał dla reszty zawodników, że w zespole nie ma pewniaków. Jest duża rywalizacja miedzy Karolem, Piotrem, Tomkiem oraz młodym Mikołajem Urygą. Od tego jest kadra 22 zawodników by istniała ta rywalizacja. Na pewno będą roszady i ten kto będzie zasługiwał to będzie grał.

Trener wypowiedział się również na temat pozyskanych zawodników:
– Na pewno wnieśli dużo do naszej gry zarówno Jarosław Święch jaki i Tomasz Grzyb. Pomagają nam oni swoim doświadczeniem, którego wcześniej brakowało zespołowi. Wcześniej podobny problem miał trener Kraczkiewicz, który mógł tylko raz skorzystać ze Sławomira Jagły. Ten zespół potrzebuje doświadczenia, wiem że samymi młodymi  jest ciężko grać, lecz przyszłość należy do nich.

Komentarze