19 maja 2016

Z Pagenem o prym w regionie

Już tylko cztery kolejki zostały do zakończenia sezonu ligi okręgowej, a przed „Piwoszami” kolejny ciężki mecz. W 23. kolejce Okocimski zmierzy się z Pagenem Gnojnik. Początek spotkania wyznaczono na sobotę 21 maja na godzinę 17:00 na stadionie w Brzesku.

W akcji zawodnik rezerw Krzysztof Sikora / Fot. sportomaks.pl
W akcji zawodnik rezerw Krzysztof Sikora / Fot. sportomaks.pl

Pagen Gnojnik nie składa broni w walce o drugą lokatę w tabeli. Do tej pory podopieczni Arkadiusza Śliwy uzbierali 39 punktów  co daje im piąte miejsce, a do wiceliderującego Okocimskiego tracą zaledwie pięć punktów. Ekipa z Gnojnika może pochwalić się długą passą  meczy bez porażki. W przeciągu siedmiu spotkań drużyna z Gnojnika odniosła aż sześć zwycięstw. Punkty stracili dopiero w ostatniej kolejce remisując z Olimpią Bucze 1:1. Najlepszym strzelcem zespołu jest Łukasz Hajduga, który ma na swoim koncie 17 strzelonych bramek.

„Piwosze” po ostatnim remisie z Rylovią nie umocnili się na drugim miejscu i ich przewaga nad trzecią lokatą wynosi nadal jeden punkt. Chcąc utrzymać obecne miejsce podopieczni Leszka Kraczkiewicza muszą sobotni mecz wygrać. Sztuka ta może okazać się trudna, gdyż z kadry meczowej po ostatnim meczu wyleciał Tomasz Gałka, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek. Są też i dobre wiadomości. Do składu powrócili nieobecni w ostatniej kolejce Mateusz Stolarz oraz Igor Łanocha.

W ostatnim pojedynku obu ekip pewne zwycięstwo odniosła drużyna Okocimskiego Brzesko, która pokonała Pagen Gnojnik 3:0. Autorami bramek w tym pojedynku byli: Andrzej Ryglowski, Krzysztof Sikora oraz Wojciech Dziadzio.

Komentarze