23 sierpnia 2015

Pierwsza wygrana rezerw

W meczu 2. kolejki ligi okręgowej rezerwy Okocimskiego wygrały na wyjeździe z LKS-em Uszew 2:1. Bramki dla „Piwoszy” zdobyli Mateusz Stolarz i Taras Jaworśkyj.

uszew_oks2_1516_1

LKS Uszew – Okocimski KS II Brzesko 1:2 (1:0)
Bramki:
Jarosław Górka 38 (k) – Mateusz Stolarz 57, Taras Jaworśkyj 78.

Sędziował: Mariusz Stec (Bochnia).
Żółte kartki: Jarosław Krzak, Tobiasz Stokłosa – Krzysztof Sikora, Mateusz Stolarz, Igor Łanocha, Tomasz Gałka.
Widzów: 100.

Uszew: Bartłomiej Ciszkowicz – Wojciech Kukla, Artur Rodzaj, Grzegorz Płachta (90 Paweł Jagielski), Łukasz Paterek (90 Piotr Pabian) – Igor Kostecki, Wiktor Baka (53 Grzegorz Wawryka), Tobiasz Stokłosa, Jarosław Krzak, Mateusz Frankowski – Jarosław Górka.

Okocimski II: Karol Jurkiewicz – Andrzej Ryglowski, Mateusz Stolarz, Krystian Maślanka, Konrad Kołodziej (46 Igor Łanocha) – Maciej Pawlik (66 Michał Zydroń), Taras Jaworśkyj, Krzysztof Sikora (88 Michał Hebda), Konrad Słowik – Tomasz Gałka, Piotr Kita.

Z wielkim trudem przyszła podopiecznym Rafała Polichta pierwsza ligowa wygrana w sezonie 2015/16. Rywale zza miedzy postawili „Piwoszom” trudne warunki, a ci przez sporą część meczu zmuszeni byli gonić wynik.

Już w 6 minucie gospodarze powinni objąć prowadzenie za sprawą Igora Kosteckiego, ale wychowanek Okocimskiego przegrał pojedynek sam na sam z Karolem Jurkiewiczem. „Piwosze” mieli kilka szans po stałych fragmentach gry, ale ani uderzenia głową Krzysztofa Sikory, ani Piotra Kity nie znalazły drogi do siatki. Bliski trafienia był także Tomasz Gałka, który uprzedził na przedpolu niepewnie interweniującego Bartłomieja Ciszkowicza, ale piłkę sprzed linii bramkowej zdążył wybić inny gracz z przeszłością w Okocimskim Grzegorz Płachta. W końcówce pierwszej połowy defensywa rezerw popełniła błąd, który kosztował ją utratę gola. Krystian Maślanka nieprzepisowo powstrzymywał szarżującego w polu karnym Jarosława Górkę (zaliczył epizod w drużynie juniorów Okocimskiego) i sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem rzutu karnego był sam poszkodowany i Uszew schodziła na przerwę prowadząc 1:0.

Drugie 45 minut obfitowało w jeszcze więcej sytuacji podbramkowych. W 51 minucie bombę Tarasa Jaworskiego z trudem na rzut rożny sparował bramkarz Uszwi. W odpowiedzi znany z gry w Brzesku Jarosław Krzak przeegzaminował Jurkiewicza, ale młody golkiper rezerw poradził sobie z kąśliwym strzałem starszego kolegi. Po niespełna godzinie gry ekipa Okocimskiego II dopięła swego, gdy po centrze z głębi pola najprzytomniej w polu karnym gospodarzy zachował się Mateusz Stolarz i skierował piłkę do siatki. Później bliski strzelenia gola był Gałka, ale jego mocny strzał z 10 metrów zdołał odbić Ciszkowicz. Po raz kolejny nieoceniona okazała się osoba Jaworskiego, który jak się później okazało zdobył zwycięskiego gola. Ukrainiec powtórzył swój wyczyn sprzed roku i bezpośrednim uderzeniem z rzutu rożnego zapewnił swojej drużynie pierwsze trzy punkty. Sama końcówka zawodów była bardzo emocjonująca i równie dobrze obie ekipy mogły strzelić przynajmniej po jednym golu. Najpierw po krótko rozegranym stałym fragmencie gry Artur Rodzaj trafił w słupek, a tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego Gałka przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

[Best_Wordpress_Gallery id=”4″ gal_title=”23.08.2015: LKS Uszew – Okocimski II”]