11 maja 2015

Wojcieszyński: "Liczą się 3 punkty"

Po sobotnim meczu Can-Pack Okocimskiego z Rozwojem Katowice poprosiliśmy o krótkie wypowiedzi strzelców bramek dla „Piwoszy”. Wojciech Wojcieszyński zdobywca dwóch goli nie krył zadowolenia ze zwycięstwa nad dotychczasowym liderem rozgrywek. Zwracał zarazem uwagę na bardzo dobra skuteczność, która jak do tej pory była największą bolączką Okocimskiego.

oks_rozwoj_1415_4
Na zdjęciu zdobywca dwóch goli dla „Piwoszy” Wojciech Wojcieszyński / Fot. Grzegorz Golec

– W poprzednich meczach również mieliśmy sytuacje na początku tylko przeważnie ich nie wykorzystywaliśmy. Tym razem się udało i prowadziliśmy 2:0 co pozwoliło nam kontrolować przebieg spotkania. Trzeba jednak przyznać, że Rozwój to bardzo dobra drużyna. Przyjechali do Brzeska jako lider i widać było, że potrafią grać w piłkę. Ostatnio tak się składa, że Jurij mi podaje, a ja strzelam te bramki. Na początku to on zdobywał gole, więc teraz zamieniliśmy się rolami. Mam nadzieję, że wkrótce obaj zaczniemy strzelać, bo współpraca między nami układa się nieźle. Nieważne ile wygrywamy. Liczą się 3 punkty. Mieliśmy do tej pory problemy ze skutecznością. Widać, że teraz to ruszyło. Postaramy się podtrzymać zwycięską passę w kolejnych meczach. Każde kolejne spotkanie będzie dla nas istotne w kontekście walki o utrzymanie. Musimy punktować żeby zachować ligowy byt – powiedział Wojcieszyński.

Również Patryk Bryła, zdobywca trzeciego gola chwalił kolegów z zespołu za postawę na boisku. Jego gol na 3:1 wyraźnie uspokoił sytuację na boisku i jednocześnie przypieczętował wygraną nad Rozwojem.

– Szybko strzeliliśmy dwie bramki na początku meczu, ale niepotrzebnie daliśmy się pokonać z rzutu wolnego. Zdobyłem bramkę na 3:1, ale to przede wszystkim zasługa kolegów. Ja tylko dołożyłem nogę. 3 punkty zostają w Brzesku. Od poniedziałku skupiamy się na kolejnym rywalu jakim jest Nadwiślan Góra – podsumował Bryła.

MACIEJ PYTKA

Komentarze