16 maja 2014

zapowiedź meczu Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Can-Pack Okocimski Brzesko

Już jutro o godzinie 16:30 (pierwotnie o 17:30, zmiana na prośbę espołu gospodarzy) Piwosze zmierzą się na wyjeździe z drużyną Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Drużyna „Słoników” to niewygodny rywal dla brzeszczan, gdyż w rozgrywkach o punkty Okocimski jeszcze nie pokonał zawodników z Niecieczy

Piwosze są już jedną nogą w II lidze i aby zachować cień szansy na utrzymanie muszą po prostu wygrać. Zadanie wydaje się bardzo trudne, lecz Can-Pack Okocimski pokazał w drugiej połowie meczu z Olimpią Grudziądz że potrafi grać dobrą piłkę oraz rywalizować z ligowymi potentatami jak równy z równym.

Nasz najbliższy rywal to 9 drużyna I ligi. Zespół Piotra Mandrysza zdobył do tej pory 42 punkty na co złożyło się: 11 zwycięstw, 9 remisów i 9 porażek. Najskuteczniejszym zawodnikiem Termaliki jest testowany niegdyś w Brzesku Rafał Kujawa, który zdobył już 7 bramek. Jedno trafienie mniej na koncie ma Jakub Biskup.

W barwach Termaliki występuje były Piwosz – Jakub Czerwiński, który w barwach Okocimskiego występował w latach 2009-2010. W tym czasie rozegrał 43 spotkania i zdobył 3 bramki.

Transfery jakie przeprowadziła Termalica przed rundą wiosenną to:

Przybyli: Mateusz Abramowicz (MKS Kluczbork), Krystian Cierlik (juniorzy), Patryk Fryc (Wisła Kraków)

Odeszli: Grzegorz Kasprzik (Górnik Zabrze), Shōtarō Okada ( Concordia Elbląg), Sebastian Olszar (Flota Świnoujście), Karol Piątek ( kontuzja), Andrzej Rybski (Chojniczanka Chojnice), Damian Skołorzyński (Płomień Ełk)

Sędzią jutrzejszego spotkania będzie Michał Zając ze Sosnowca. Arbiter prowadził do tej pory 9 spotkań w I lidze, z czego dwukrotnie gościł w Brzesku (Okocimski – Chojniczanka, Okocimski – Arka)

Komentarze