3 kwietnia 2014

Zatopić Arkę – zapowiedź meczu Can-Pack Okocimski – Arka Gdynia

Już w najbliższą sobotę (5 kwietnia) o godzinie 17:00 piłkarze Can-Pack Okocimskiego Brzesko zmierzą się na własnym stadionie z drużyną Arki Gdynia w spotkaniu 23 kolejki I ligi

Nasz najbliższy rywal – Arka Gdynia to obecnie trzecia drużyna I ligi. Podopieczni Pawła Sikory zgromadzili do tej pory 38 punktów na co złożyło się 11 zwycięstw, 5 remisów i 6 porażek. Jedną z tych sześciu porażek była przegrana 1:2 z Okocimskim Brzesko w rundzie jesiennej obecnego sezonu. Bilans bramkowy zawodników z Gdyni to 35 bramek zdobytych i 22 stracone.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Arki jest Arkadiusz Aleksander, który zdobył w tym sezonie 13 bramek (12 w I lidze i 1 w PP), po 7 bramek na koncie mają Marcus Vinicius (4 w I lidze i 3 w PP) i Piotr Tomasik (4 w I lidze i 3 w PP), 6 trafień zaliczył Michał Rzuchowski ( 4 w I lidze i 2 w PP), 5 bramek zdobył Mateusz Szwoch (2 w I lidze i 3 w PP), 4 bramki na koncie ma Tomasz Jarzębowski (wszystkie w I lidze), Po 2 bramki zdobyli Bartosz Ślusarski (w Pucharze Polski) i Michał Szubert (1 w I lidze i 1 w PP), natomiast po jednym trafieniu zaliczyli: Adrian Budka (w I lidze), Łukasz Jamróz (w Pucharze Polski) i Kamil Juraszek (w I lidze)

W przerwie zimowej zespół żółto-niebieskich opuścili:

Tomoki Fujikawa ( Concordia Elbląg), Michał Gałecki (Rozwój Katowice), Łukasz Jamróz (Stal Rzeszów), Patryk Kamola (Polonia Gdańsk), Dawid Kubowicz (rezerwy), Marco Aurélio (UKP Zielona Góra), Piotr Pietkiewicz i Przemysław Stolc (rezerwy)

W ich miejsce zarząd klubu zakontraktował:

Jakuba Bacha (junior), Bartosza Ślusarskiego (Lech Poznań, w przeszłości Groclin Dyskobolia, UD Leiria, West Bromwich Albion, Blackpool FC, Sheffield Wednesday, Cracovia), Mateusza Cichockiego (Legia Warszawa), Sławomira Cienciałę (Odra Opole), Tomasza Kowalskiego (Widzew Łódź), Pawła Oleksego (Zagłębie Lubin), Roberta Szulewskiego i Przemysława Szura (obaj rezerwy) oraz Ihora Tyszczenko (Karpaty Lwów)

W ostatniej kolejce żółto-niebiescy podzielili się na własnym terenie punktami z Sandecją Nowy Sącz remisując to spotkanie 0:0.

Arkowcy wystąpili wówczas w następującym składzie:

24. Jakub Miszczuk – 27. Sławomir Cienciała (81, 25. Paweł Wojowski), 6. Mateusz Cichocki, 3. Krzysztof Sobieraj, 20. Marcin Radzewicz – 16. Adrian Budka, 19. Michał Rzuchowski (52, 15. Radosław Pruchnik), 14. Mateusz Szwoch, 18. Bartosz Ślusarski, 7. Piotr Tomasik – 22. Arkadiusz Aleksander.
W rundzie jesiennej piłkarze Can-Pack Okocimskiego Brzesko pokonali na wyjeździe Arkę Gdynia 1:2, a bramki dla podopiecznych Piotra Stacha zdobyli wówczas Michał Szewczyk w 39 minucie i Bartosz Sobotka w 77 minucie spotkania. Oba zespoły wystąpiły w następujących składach:

Arka: 13. Michał Szromnik – 2. Gláuber (46, 20. Marcin Radzewicz), 33.Tomasz Jarzębowski, 3. Krzysztof Sobieraj, 6. Dawid Kubowicz (72, 9. Łukasz Jamróz) – 8. Marcus Vinícius, 15. Radosław Pruchnik, 19. Michał Rzuchowski (54, 11. Michał Szubert), 14. Mateusz Szwoch, 7. Piotr Tomasik – 22.Arkadiusz Aleksander.

Okocimski KS: 30. Marek Pączek – 4. Mateusz Wawryka, 23. Radosław Jacek, 21. Arkadiusz Ryś, 16. Mateusz Niechciał – 9. Patryk Stefański, 26.Bruno Żołądź, 91. Michał Nawrot (81, 7. Konrad Cebula), 17. Robert Smoliński (62, 99. Maciej Termanowski), 87. Michał Szewczyk (70, 6. Bartosz Sobotka) – 8. Piotr Darmochwał.

W sezonie 2012/2013 w pojedynkach Piwoszy z żółto –niebieskimi w pierwszym meczu w Brzesku padł remis 1:1 a zdobywcami bramek byli Marcus Vinicius (Arka) w 45 minucie i Paweł Smółka (OKS) w 48 minucie spotkania. W rundzie rewanżowej Piwosze pod wodzą Czesława Palika przegrali spotkanie w Gdyni 3:1. Bramki wówczas zdobyli: Marcus Vinicius w 65 i 68 minucie oraz Janusz Surdykowski w 90 minucie spotkania, natomiast dla brzeszczan trafił Bartosz Flis w 31 minucie
Brzeszczanie po 22 kolejkach zajmują obecnie przedostatnią 17 pozycję w tabeli I ligi.

Do tej pory Piwosze zgromadzili 21 punktów na co złożyło się 4 zwycięstwa, 9 remisów i 9 porażek. Obecnie najskuteczniejszym zawodnikiem Can-Pack Okocimskiego jest Bartosz Sobotka, który zdobył 2 bramki. Po jednym trafieniu mają na koncie: Daniel Brud, David Kwiek, Michał Nawrot i Robert Smoliński. W rundzie jesiennej po 4 bramki dla Okocimskiego zdobyli Piotr Darmochwał i Wojciech Wojcieszyński a jedną Michał Szewczyk, lecz cała trójka nie występuje już w barwach brzeskiej drużyny. Darmochwał odszedł do Stomilu Olsztyn, Wojcieszyński do Zagłębia Sosnowiec a Szewczyk wrócił do Wisły Kraków .

Can-Pack Okocimski Brzesko w spotkaniu z Arką Gdynia będzie starał się walczyć o pełną pulę. Podopieczni Piotra Stacha udowodnili, że potrafią grać z najlepszymi jak równy z równym. Pokazał to ostatni mecz Piwoszy w Łęcznej gdzie Can-Pack Okocimski wywalczył punkt, a do przerwy prowadził z liderem I ligi 2:0. Jedną z bramek zdobył Bartosz Sobotka a drugą David Kwiek

W spotkaniu z Arką nie zagra kontuzjowany Robert Smoliński. Pozostali zawodnicy są gotowi, wybiec w sobotę na boisko i powalczyć o 3 punkty dla Can-Pack Okocimskiego. Do zespołu powrócił Mateusz Kuchta, który w ostatnich dniach uczestniczył w zgrupowaniu reprezentacji U-18. Nasza młodzieżówka zremisowała spotkanie z rówieśnikami z Finlandii 3:3 a Mateusz rozegrał pełne 90 minut. Piwosze aby realnie myśleć o wydostaniu się ze strefy spadkowej muszą odnieść zwycięstwo lub co najmniej zremisować to spotkanie. Arka natomiast będzie chciała wywieźć komplet punktów z Brzeska, który przybliży ich do upragnionej T-Mobile Ekstraklasy. Zapowiada się więc emocjonujące widowisko

Komentarze