15 listopada 2013

Zatopić Flotę w walce o trzy punkty

Już jutro o godzinie 12:00 Okocimski KS Brzesko będzie podejmować Flotę Świnoujście w meczu 17 kolejki I ligi

Dla drużyny Piwoszy będzie to przedostatnia szansa na wywalczenie kompletu punktów tej jesieni. Podopieczni Piotra Stacha przystąpią do meczu podwójnie zmotywowani mając w świadomości to, że po ubiegłotygodniowym spotkaniu z Wisłą Płock są na ostatnim miejscu w ligowej tabeli i muszą dać z siebie wszystko aby wydostać się ze strefy spadkowej.

W ubiegłym roku na wyjeździe Okocimski uległ Wyspiarzom 1:0, a w rewanżowym meczu w Brzesku ,mimo iż Piwosze do 87 minuty prowadzili 2:0, ostatecznie zremisowali to spotkanie 2:2

Nasz najbliższy rywal to objawienie poprzedniego sezonu. Piłkarze Floty do końca walczyli o awans do Ekstraklasy. Ostatecznie jednak zajęli 4 miejsce. W tym sezonie zawodnikom ze Świnoujścia nie wiedzie się już tak dobrze. Po 16 kolejkach podopieczni Bogusława Baniaka zajmują 16 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 17 punktów, na co złożyło się:

4 zwycięstwa (1:0 z GKS Katowice, 1:2 z Miedzią, 0:1 z Puszczą, 2:0 z Chojniczanką)
5 remisów (1:1 z Łęczną, 1:1 z Energetykiem, 0:0 z Termaliką, 1:1 z Bełchatowem, 1:1 z Sandecją)
7 porażek (3:0 z Arką, 2:1 z Dolcanem, 0:2 z Kolejarzem, 2:0 z Olimpią, 3:1 ze Stomilem, 0:1 Z Tychami, 1:0 z Wisłą Płock)

Bilans bramkowy Floty to 12-19. W ostatni weekend „Wyspiarze” podejmowali na własnym stadionie Sandecję Nowy Sącz remisując to spotkanie 1:1 (bramki: 77′ Arifović- 9′ Fałowski)

Najskuteczniejszym zawodnikiem Floty jest Krzysztof Bodziony z trzema bramkami na koncie. Po dwa trafienia zaliczyli Bartosz Śpiączka i Charles Nwaogu, a po jednym Ensar Arifović, Piotr Kieruzel, Sebastian Zalepa, Mateusz Wrzesień, i Marek Opałacz.

Do Brzeska na pewno nie przyjadą kontuzjowani Szymon Gąsiński, Charles Nwaogu, Maciej Mysiak oraz Christian Nnamani.

Sędzią jutrzejszego meczu będzie arbiter z Warszawy Pan Łukasz Szczech, który w tym sezonie prowadził 6 pierwszoligowych spotkań i pokazał w nich 24 żółte i 2 czerwone kartki.

Łukasz Szczech
Łukasz Szczech

Piwosze muszą po prostu wygrać to spotkanie aby móc myśleć o opuszczeniu ostatniego miejsce w ligowej tabeli. Piwosze do tej pory tylko raz odnieśli zwycięstwo u siebie ( 5 października z Chojniczanką), a ostatnią bramkę w meczu ligowym zdobyli, 9 października w wyjazdowym meczu z Olimpią Grudziądz. Miejmy nadzieję że zawodnikom Okocimskiego uda się zatopić Flotę na własnym stadionie i wywalczyć bardzo ważne 3 punkty.

Relacja live z jutrzejszego spotkania będzie dostępna pod tym linkiem:
http://ekstraklasa.net/1liga/okocimski-ks-brzesko-flota-swinoujscie,relacja.html?mecz_id=51d2998fb564da581220389f

TK

Komentarze