21 października 2013

Okocimski wspiera Patryka

Okocimski KS Brzesko postanowił odpowiedzieć na akcję zbiórki szalików dla Patryka, oraz spełnić jego marzenie przekazując mu Klubowy szalik OKS

Patryk Grab ma 22 lata, mieszka wraz z rodziną w Tarnogórze (6 km od Nowej Sarzyny). Urodził się z czterokończynowym mózgowym porażeniem dziecięcym i porusza się na wózku inwalidzkim. Jego marzeniem jest zostanie największym kolekcjonerem szalików piłkarskich w Polsce.
Ma wiele marzeń jak każdy, ale największe to stać o własnych siłach. Od 6 lat posiada wózek z napędem elektrycznym, dzięki któremu może samodzielnie przemieszczać się i realizować swoje zainteresowania. Największą pasją Patryka jest piłka nożna.

Patryk jest wiernym kibicem drużyny wicemistrzów Polski – Lecha Poznań, a także regionalnej Unii Nowa Sarzyna. Także drużyna ASECCO Resovia Rzeszów jest bliska jego sercu. Patryk posiada szeroką wiedzę na temat piłki nożnej i siatkówki, śledzi wszystkie mecze tych trzech drużyn i zbiera sportowe gadżety – szaliki, koszulki i autografy.

Marzył o tym, by obejrzeć mecz Lecha Poznań na żywo. Udało się to zrealizować, dzięki pieniądzom zebranym podczas organizatorom turnieju piłkarskiego ADMIN CUP 2013 (odbywa się już od 6 lat). W turnieju zmagają się administratorzy stron internetowych klubów piłkarskich i lokalnych mediów sportowych. Udało się zlicytować sportowe pamiątki i przy współpracy z biurem prasowym Lecha Poznań, marzenie Patryka się spełniło. 3 maja 2013 roku chłopak zawitał na stadion „Kolejorza” przy ul. Bułgarskiej, na mecz Lech – Wisła Kraków!

Teraz przyszedł czas na kolejne marzenie. Patryk wymarzył sobie kiedyś, że zostanie największym kolekcjonerem szalików piłkarskich w całej Polsce. Jego przyjaciele od razu założyli na Facebooku profil „Szaliki Dla Patryka” i rozpoczęło się wielkie zbierani szali! Liczba fanów akcji na FB przekroczyła już 1500. Szalików Patryk ma już grubo ponad setkę. Wszyscy mogą pomóc, a każdy szal jest na wagę złota.

Akcję wspierali na początku tylko przyjaciele Patryka z jego miejscowości i okolic, ale teraz już cała Polska wysyła szaliki!

https://www.facebook.com/szalikidlapatryka?fref=ts

Komentarze