6 października 2013

Twierdza Brzesko zdobyta przez gospodarzy

Okocimski KS Brzesko 1-0 Chojniczanka Chojnice
Wojciech Wojcieszyński 15

Okocimski: Aleksander Kozioł – Mateusz Wawryka, Radosław Jacek,
Arkadiusz Ryś, Mateusz Niechciał – Bartosz Sobotka, Bruno Żołądź,
Wojciech Wojcieszyński (79 Patryk Stefański), Konrad Cebula (56 Michał
Nawrot), Maciej Termanowski (69 Robert Smoliński) – Michał Szewczyk.

Chojniczanka: Konrad Jałocha – Daniel Chyła, Tomasz Wypij (32 Tomasz
Mikołajczak), Norbert Jędrzejczyk, Robert Bednarek – Paweł Iwanicki,
Krystian Feciuch, Jakub Mrozik, Marcin Orłowski, Grzegorz Wojdyga (46
Tomasz Ostalczyk) – Maciej Ropiejko (75 Karol Ziąbski).

żółte kartki: Niechciał, Szewczyk – Iwanicki, Wypij, Orłowski,
Bednarek, Mikołajczak.

sędziował: Michał Zając (Sosnowiec).

„Piwosze” znakomicie rozpoczęli, już w 5. minucie stworzyli wielkie zagrożenie – najpierw strzał Bartosza Sobotki wybronił Jałocha, a następnie Konrad Cebula spudłował. Dziesięć minut później Piwosze już jednak prowadzili. Dośrodkowanie Cebuli pewnym i zarazem sprytnym
strzałem głową wykończył Wojciech Wojcieszyński.

Po stracie gola do odrabiania strat ruszyli piłkarze Chojniczanki, jednak poza optyczną przewagę niewiele potrafili zdziałać pod bramką Aleksandra Kozioła. Gościom brakowało przede wszystkim dokładnego ostatniego podania.

W 33 minucie w znakomitej sytuacji przestrzelił Mateusz Niechciał, który posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. Chwilę później strzał Cebuli wylądował na górnej siatce bramki strzeżonej przez Konrada Jałochę.

Po przerwie gra się zaostrzyła. Sędzia często musiał odgwizdywać faule. W 53. minucie z pola karnego groźnie uderzył, wprowadzony już po pół godzinie meczu, Tomasz Mikołajczak. Jednak Kozioł obronił strzał nogami. Chwilę później obok bramki Piwoszy uderzył Tomasz Ostalczyk.

W 61 minucie znakomitą okazję do podwyższania wyniku miał Michał Szewczyk, lecz piłka uderzona głową przez zawodnika Piwoszy minęła słupek bramki Chojniczanki. Dwie minuty później ponownie Szewczyk stanął przed szansą na drugą bramkę,lecz jego strzał o centymetry był nie celny. Do końca meczu Piwosze prowadzili ładną grę i kontrolowali sytuację na boisku. Ostatnie minuty, to chaotyczny zryw Chojniczanki do wyrównania, co nie przyniosło skutku. Okocimski wygrywa po raz pierwszy w tym sezonie przed własną publicznością i dopisuje 3 punkty do swojego dorobku punktowego.

Po spotkaniu Piotr Stach powiedział: – „Twierdza Brzesko została
zdobyta…przez Okocimski”

Komentarze