7 maja 2013

Jutro z Olimpią

Piłkarskiego maratonu ciąg dalszy. Już jutro zawodników Okocimskiego KS Brzesko czeka ligowe starcie z Olimpią Grudziądz, w ramach 28. kolejki I ligi. „Piwosze” do Grudziądza pojadą walczyć o zwycięstwo. Remis, jak to miało miejsce w rundzie jesiennej (0:0 przyp.red.) nikogo nie będzie zadowalał. Początek spotkania o godz. 17.

Olimpia Grudziądz w bieżących zmaganiach radzi sobie całkiem dobrze. W 26. spotkaniach zdobyła 41 punktów, a złożyło się na 11 zwycięstw, 8 remisów i 7 porażek. Daje to grudziądzanom ósme miejsce w tabeli. Ich najskuteczniejszym strzelcem jest Adam Cieśliński (9 bramek), który podczas przegranego spotkania z Bogdanką doznał urazu i w przerwie został zmieniony. Z powodu kontuzji z „Piwoszami” na pewno nie zagrają także Robert Szczot, Dariusz Gawęcki oraz Mariusz Kryszak. Z kolei za kartki pauzować będzie Marcin Woźniak, autor honorowego trafienia w pojedynku z łęcznianami (1:2).

Takich problemów kadrowych nie ma trener Czesław Palik. Do gry po dwumeczowej pauzie, spowodowanej czerwoną kartką wraca Paweł Smółka. Napastnik „Piwoszy” jest głodny gry, bowiem starcia z Zawiszą i Miedzią musiał oglądać z trybun. Z Olimpią nie zagra pauzujący za żółte kartki Wojciech Wojcieszyński, a także kontuzjowany Mateusz Niechciał. Reszta „Piwoszy” jest zdrowa i gotowa, aby osiągnąć jak najlepszy wynik w Grudziądzu, tym bardziej, że brzeszczanie znacznie lepiej spisują się na wyjazdach, niż „u siebie”.

W rundzie jesiennej przy Okocimskiej 34 padł bezbramkowy remis, chociaż to gospodarze byli stroną przeważającą. Brakowało jednak skutecznego wykończenia i zimnej krwi w polu bramkowym przeciwnika. 64-letni szkoleniowiec odkąd przyszedł do Brzeska, stawia na ofensywną grę, z dwoma napastnikami. Jak wielokrotnie podkreśla, nie ma nic do stracenia i przewiduje, że w Grudziądzu czeka go bardzo ciężki bój, pomimo tego, że jego vis-a-vis Tomasz Asensky nie będzie mógł skorzystać z usług aż pięciu podstawowych zawodników.

Więcej informacji o najbliższym rywalu:

Grudziądzki Klub Sportowy Olimpia Grudziądz
Data założenia: 30 czerwca 1923
Barwy: biało-zielone
Adres: Piłsudskiego 14, 86-300 Grudziądz
Stadion: Stadion Centralny
pojemność – 5.250 miejsc (5.000 siedzących) / oświetlenie – brak / boisko – brak danych
Prezes: Jacek Bojarowski
Trener: Tomasz Asensky (od 15 czerwca 2012)

Sukcesy:

11. miejsce w I lidze – 2011/12
Puchar Polski – Kujawsko-Pomorski ZPN – 2008/09
1/4 finału Pucharu Polski – 2012/13

Komentarze