23 kwietnia 2013

"Piwosze" żądni rewanżu

Już jutro Okocimski KS Brzesko zmierzy się z Sandecją Nowy Sącz. „Piwosze” po zwycięstwie z Polonią Bytom, do konfrontacji z nowosądeczanami przystąpią w bardzo dobrych nastrojach, a przede wszystkim będą żądni rewanżu za porażkę z pierwszej rundy (3:4). Podopieczni Czesława Palika wciąż pozostają w grze o utrzymanie w I lidze, ale aby o tym myśleć, muszą zacząć wygrywać na własnym terenie, a na to kibice w Brzesku czekają już od dawna.

Ekipa z Nowego Sącza plasuje się na 13. miejscu. Do tej pory zdobyła 27 punktów, a złożyło się na to 8 zwycięstw, 3 remisy i 12 porażek. Ich najmocniejszą stroną na pewno nie jest linia defensywna – tylko Polonia Bytom i ŁKS Łódź (wycofany z rozgrywek) ma więcej straconych bramek od nowosądeczan. Sandecja znacznie lepiej spisuje się „u siebie”. Na obcym terenie w 11. meczach 8 punktów.  Ich najskuteczniejszym strzelcem był Arkadiusz Aleksander, ale po rundzie jesiennej zamienił Sandecję na Flotę. Fakt ten na pewno cieszy obrońców beniaminka z Małopolski, którzy doskonale pamiętają byłego zawodnika m.in Śląska Wrocław, Widzewa Łódź, czy Górnika Zabrze. Po jego odejściu, miano najlepszego strzelca drużyny przypadło Patrykowi Tuszyńskiemu, który w poprzedniej kolejce w 85. minucie zapewnił nowosądeczanom cenne trzy punkty w starciu z Miedzią Legnica. Była to czwarta bramka

Sytuacja kadrowa w Okocimskim jest stabilna. Wszyscy zawodnicy są zdrowi i gotowi na jutrzejszy pojedynek. Dzisiaj jedynie indywidualnie trenował Tomasz Baliga. Po meczu przerwy do gry powraca Daniel Chyła. Wiele wskazuje na to, że w pierwszej jedenastce ponownie znajdzie się Piotr Darmochwał, którego trener Czesław Palik oszczędzał w Bytomiu. Szkoleniowiec nowosądeczan Mirosław Hajdo nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Sebastiana Dudy oraz Jakuba Nowaka, a pod znakiem zapytania stoi występ Adama Mójty, który dość mocno odczuł starcie z Miedzią.

Wszystkich sympatyków Okocimskiego serdecznie zapraszamy na Stadion Miejski, przy ul. Okocimskiej 34. Początek derbów małopolski o godz. 17.

Więcej informacji o najbliższym rywalu:

Miejski Klub Sportowy Sandecja w Nowym Sączu
Rok założenia: 1910
Barwy: biało-czarne
Adres: Kilińskiego 47, 33-300 Nowy Sącz
Stadion: im. Ojca Władysława Augustynka (otwarty 1 maja 1970 roku)
pojemność – 5.000 miejsc (3.000 siedzących) / oświetlenie – 1600 lx / boisko – 110 m x 70 m
Prezes: Andrzej Danek (od 14 listopada 2008)
Trener: Jarosław Araszkiewicz (od 11 czerwca 2012), Janusz Świerad (od 2 października 2012), Mirosław Hajdo (od 18 stycznia 2013)

Sukcesy:

3. miejsce w I lidze – 2009/10
1/16 finału Pucharu Polski – (2x) – 2000/01, 2007/08 (rezerwy)

Źródło: własne/90minut.pl

Komentarze