21 kwietnia 2013

"Piwosze" nadal w grze

Okocimski KS Brzesko pokonał w Bytomiu miejscową Polonię 3:0 (2:0) w meczu 24. kolejki I ligi. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Iwan Litwiniuk (3′) , Tomasz Ogar (8′) oraz Dawid Kucharski (54′). „Piwosze” mają na swoim koncie 18 punktów i nadal utrzymują szansę na utrzymanie się w I lidze. Kolejnym ważnym starciem będzie pojedynek z Sandecją Nowy Sącz (24.04, godz. 17).

Lepszego początku „Piwosze” nie mogli sobie wyobrazić. Już w 3. minucie fantastycznym strzałem z rzutu wolnego źle ustawionego Mateusza Mikę pokonał Iwan Litwiniuk. Ukrainiec nie po raz pierwszy w ten sposób wpisał się na listę strzelców. Wcześniej zdobywał takie bramki w starciach m.in z Pelikanem Łowicz czy Stomilem Olsztyn, jeszcze za czasów gry Okocimskiego w II lidze wschodniej. Nie minęło pięć minut, a na tablicy świetlnej było już 2:0. Z prawej strony dośrodkowywał Jakub Kowalski, do piłki dopadł Tomasz Ogar, który najpierw został zablokowany, ale za drugim razem nie pozostawił złudzeń bytomskiemu golkiperowi. Podopieczni Czesława Palika cały czas kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, a Aleksander Kozioł był prawie bezrobotny. Wszystkie próby ataków Polonii kończyły się tuż przed polem karnym, a czasami nawet już w środku boiska.

W drugiej odsłonie również dzielił i rządził Okocimski. W 54. minucie beniaminek z Małopolski potwierdził swoją dominację. Pierwsze dośrodkowanie Jakuba Kowalskiego zostało wybite, ale poprawka była już skuteczna. Mający dużo miejsca w polu karnym Dawid Kucharski, przyjął piłkę na klatkę piersiową, obrócił się i po raz trzeci zmusił do kapitulacji Mateusza Mikę. Zwycięstwo „Piwoszy” mogło być okazalsze, ale piłka po główce Pawła Smółki trafiła tylko w poprzeczkę. W końcówce gospodarze mogli zaliczyć honorowe trafienie, jednak świetnie spisał się Aleksander Kozioł, który zatrzymał strzał Kamila Walesy.

Okocimski KS Brzesko dzięki zwycięstwu z Polonią Bytom pozostaje w grze. Utrzymanie się na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy wciąż jest w zasięgu brzeszczan. Do bezpiecznego miejsca „Piwosze” tracą 7 punktów. Szansa na zmniejszenie dystansu do sześciu czterech „oczek” już w środę, kiedy to na Okocimską 34 przyjedzie Sandecja Nowy Sącz. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie. Początek o godz. 17

[match id=754]

Bramki3’ Iwan Litwiniuk, 9′ Tomasz Ogar, 54′ Dawid Kucharski

Polonia Bytom: Mateusz Mika, Przemysław Szkatuła, Kamil Banaś, Paweł Odrzywolski, Damian Jaroń, Mariusz Sacha (51′ Robert Wojsyk), Bartłomiej Setlak, Bartosz Nowak (46′ Kamil Walesa), Damian Michalik (32′ Daniel Pietrycha), Kamil Białkowski, Dawid Jarka.

Okocimski KS Brzesko: Aleksander Kozioł, Mateusz Wawryka, Damian Byrtek, Dawid Kucharski, Mateusz Niechciał, Jakub Kowalski (90′ Paweł Pyciak), Piotr Koman, Wojciech Wojcieszyński, Iwan Litwiniuk (90′ Rafał Cegliński), Tomasz Ogar (76′ Bartosz Flis), Paweł Smółka.

Żółte kartki: Odrzywolski, Jaroń – Koman, Wojcieszyński

Komentarze