5 kwietnia 2013

Termalica Bruk-Bet – rywal zza miedzy

Już w najbliższą niedzielę (7 kwietnia) Okocimski KS Brzesko wyjedzie do Niecieczy, gdzie w ramach 22. kolejki zmierzy się z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. Nadal jednak nie wiadomo, czy derby regionu tarnowskiego dojdą do skutku. Pogoda  bardzo komplikuje życie klubom piłkarskim nie tylko w I lidze. Wiele spotkań ze względu na warunki atmosferyczne i zły stan murawy zostało odwołanych.

Termalica po 19. meczach rozegranych (dwa zaległe) zgromadziła na swoim koncie 38 punktów i do liderującej Cracovii traci zaledwie dwa „oczka”. Jak do tej pory zdobyli 34 bramki, a stracili ich tylko 17. Najskuteczniejszym strzelcem „Słoników” jest Dariusz Pawlusiński (8 trafień). W poprzednim sezonie niecieczanie byli bardzo blisko awansu do T-Mobile Ekstraklasy, ale słaba końcówka odebrała im nadzieje na promocję. Teraz ma być zupełnie inaczej. Klub z  ponad 700-osobowej wioski zapowiada walkę o najwyższą klasę rozgrywkową w Polsce i jak na razie są na dobrej drodze, aby swój cel zrealizować. W ostatnim pojedynku Termalica przed własną publicznością przegrała z GKS-em Tychy 1:3 i teraz jej zawodnicy będą chcieli zrehabilitować się za tę porażkę. Okazją ku temu ma być starcie z Okocimskim KS Brzesko – drużyną, walczącą o utrzymanie w I lidze.

Jak do tej pory, Okocimski trzykrotnie mierzył się z niecieczanami. W sezonie 2009/2010, w II lidze Termalica na własnym stadionie pokonała „Piwoszy” 3:0. Bramki dla niecieczan zdobywali: Paweł Smółka (2) oraz Artur Prokop. W rewanżu padł remis 1:1, po bramkach Sławomira Jagły i Sebastiana Ryguły. W rundzie jesiennej „Piwosze” musieli uznać wyższość Termalici, choć po golu Wojciecha Wojcieszyńskiego z rzutu karnego prowadzili 1:0. Jeszcze przed przerwą Konrad Wieczorek niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki, a po zmianie stron wynik spotkania ustalił Piotr Ceglarz.

Dla Pawła Smółki i Radosława Jacka starcie z Termalicą będzie szczególne. Napastnik „Piwoszy” w Niecieczy spędził blisko dwa i pół roku. W 43. meczach zdobył 23 bramki. Z kolei stoper Okocimskiego reprezentował barwy Termalici od wiosny 2009 do czerwca 2011 roku i w tym czasie zaliczył 46 występów. Po drugiej stronie znalazło się dwóch zawodników, którzy w swoim piłkarskim CV mają Okocimski. Mowa oczywiście o Łukaszu Szczoczarzu (23 gole w 45. występach) oraz Jakubie Czerwińskim, który przez dwa sezony (2009/2010 i 2010/2011) w barwach Okocimskiego zagrał w 43. spotkaniach i trzykrotnie wpisywał się w nich na listę strzelców.

„Piwosze” od trzech tygodni są poza grą o punkty. Na murawie stadionu w Niecieczy zalega niebezpieczna warstwa lodu, której organizatorzy będą chcieli się pozbyć , aby jak najlepiej przygotować płytę do rywalizacji o pierwszoligowe punkty. Zawodnicy Okocimskiego w konfrontacji z Cracovią pokazali się z dobrej strony, ale ich aktualna dyspozycja jest wielką niewiadomą. W Brzesku liczą, że w końcu uda się przerwać zimowy sen. Pojedynek z podopiecznymi Kazimierza Moskala byłby dopiero drugim starciem Okocimskiego na wiosnę. Przypomnijmy, pojedynki z Bogdanką Łęczna, Kolejarzem Stróże i Zawiszą Bydgoszcz zostały odwołane.

Początek meczu w ramach 22. kolejki o godz. 12. „Piwoszy” ma dopingować blisko stu kibiców z Brzeska.

Więcej informacji o najbliższym rywalu:

Termalica Bruk-Bet Nieciecza Klub Sportowy
Rok założenia: 1922
Barwy: pomarańczowo-żółto-niebieskie
Adres: Nieciecza 150, 33-240 Żabno
Stadion: (otwarty 26 sierpnia 2007 roku)
pojemność – 2.093 miejsc (wszystkie siedzące) / oświetlenie – brak / boisko – 103 m x 64 m
Prezes: Danuta Witkowska
Trener: Kazimierz Moskal (od 14 czerwca 2012)

Sukcesy:

5. miejsce w I lidze – 2011/12

Komentarze