1 kwietnia 2012

Okocimski zdaje egzamin

Okocimski KS Brzesko pokonuje na wyjeździe Puszczę Niepołomice 1:0 i robi kolejny duży krok w kierunku 1 ligi. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Piotr Darmochwał. Było to piętnaste zwycięstwo „Piwoszy” w tym sezonie, zaś od dwudziestu spotkań nie zaznali oni goryczy porażki, co jest prawdziwym ewenementem.

Mecze pomiędzy tymi zespołami zawsze były wyrównane i trzymały w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego. Nie inaczej było i tym razem. Już w 3. minucie na murawie zawrzało. Dawid Mieczkowski sfaulował rywala poza polem karnym i mógł za to przewinienie otrzymać czerwoną kartkę, czego zresztą domagali się piłkarze Puszczy Niepołomice. Arbiter z Lublina ukarał jednak goalkeepera „Piwoszy” tylko żółtym kartonikiem, dzięki czemu Dawid mógł kontynuować to spotkanie. Z biegiem czasu Okocimski zaczął narzucać niepołomiczanom swoje tempo gry, którzy zepchnięci zostali do obrony. Pierwszą dogodną okazję na zaliczenie trafienia miał Piotr Darmochwał, ale uderzył niecelnie. Drogi do bramki nie znaleźli także Iwan Litwiniuk oraz Robert Trznadel. Ukrainiec uderzył tylko w boczna siatkę, a bardzo aktywny tego dnia Trznadel, nie wymyślił sposobu, jak pokonać świetnie dysponowanego Kamila Turbasę. Młody bramkarz Puszczy również w Brzesku rozgrywał dobre zawody i kibice zgromadzeni na stadionie, wróżyli powtórkę z historii, czyli bezbramkowy remis i podział punktów. Dodatkowo pod koniec pierwszej połowy nad Niepołomicami rozpętała się prawdziwa burza śnieżna, która w dużym stopniu mogła utrudnić życie piłkarzom. Po przerwie, opady śniegu ustały, a nawet pojawiło się słońce. Ta pogoda na całe szczęście utrzymała się już do samego końca rywalizacji. Druga odsłona mogła zacząć się od mocnego uderzenia OKS-u, ale Iwan Litwiniuk oraz Robert Trzandel minimalnie się pomylili. To co nie udało się im, w 65. minucie wyszło Piotrowi Darmochwałowi. Szybka kontra „Piwoszy”. Mateusz Pawłowicz podaniem uruchomił Pawła Smółkę, ten wystawił piłkę jak na tacy Darmochwałowi, któremu nie pozostało nic innego, jak umieścić futbolówkę w siatce. W obozie „Piwoszy” zapanowała ogromna radość. Nie ma co się dziwić. Przez wielu ta konfrontacja określana była mianem „Debrów Małopolski”, a także „meczu o sześć punktów”, w kontekście awansu. Więcej trafień już nie oglądaliśmy. Swoją szansę miał, wprowadzony pod koniec rywalizacji, Tomasz Ogar, ale z ostrego kąta uderzył obok dalszego słupka bramki niepołomiczan, a w ostatniej akcji meczu znakomitą interwencją popisał się Dawid Mieczkowski, który jak stary wyga, wygarnął piłkę spod nóg Marka Mizi, ratując „Piwoszom” komplet punktów. Okocimski KS Brzesko pewnie zmierza do 1 ligi,co potwierdził dzisiaj w Niepołomicach. Po meczu, radość i chóralne śpiewy zawodników wraz z grupką kibiców, która przyjechała z Brzeska, trwały w najlepsze.

[match id=188]
Bramka: 65′ Piotr Darmochwał

Okocimski KS Brzesko: Dawid Mieczkowski, Mateusz Wawryka, Mateusz Urbański, Radosław Jacek, Mateusz Pawłowicz, Michał Oświęcimka (89′ Jarosław Krzak), Dawid Danarek, Piotr Darmochwał, Iwan Litwiniuk, Robert Trznadel (81′ Wojciech Wojcieszyński), Paweł Smółka (77′ Tomasz Ogar)

Puszcza Niepołomice: Kamil Turbasa, Marcin Zontek, Tomasz Księżyc, Łukasz Jurkowski, Piotr Morawski, Paweł Strózik, Sebastian Janik, Łukasz Nowak, Robert Paul (71′ Maciej Balawender), Dawid Kałat (61′ Jarosław Lizak), Mateusz Olszak (69′ Marek Mizia)

Żółte kartki: Księżyc, Janik – Mieczkowski

Komentarze