26 listopada 2011

Runda jesienna okiem Zarządu

Zarządu Okocimskiego KS Brzesku, podsumował rundę jesienną w wykonaniu piłkarzy, poczynione prace remontowe na stadionie, a także przedstawione plany na przyszłość. Treść oficjalnego oświadczenia Zarządu zanajduje się poniżej.

Informacja Zarządu Okocimskiego Klubu Sportowego w Brzesku
i podsumowanie Rundy Jesiennej sezonu 2011/2012

Za nami pierwsza część sezonu piłkarskiego w II lidze grupy wschodniej.

Z wielką przyjemnością i satysfakcją informuję, że zespół Okocimskiego Klubu Sportowego Brzesko osiągnął bezprecedensowy wynik sportowy. Nie tylko lideruje w tabeli II ligi grupy wschodniej, ale uczynił to w iście mistrzowskim stylu, niespotykanym na boiskach piłkarskich w Polsce. Jesteśmy jedyną drużyną, która nie przegrała meczu w dotychczas rozegranych kolejkach Rundy Jesiennej i trzech meczach z Rundy Wiosennej oraz osiągnęła 15-sto punktową przewagę nad trzecim zespołem z Lublina. Obecnie w polskiej ekstraklasie w I lidze, w II ligach i w III ligach nie ma drużyny, która nie przegrałaby przynajmniej jednego meczu. Jest to wielki sukces sportowy, sukces miasta i gminy Brzesko, ale przede wszystkim zasługa naszych sponsorów. Jesteśmy przekonani, że Państwa wsparcie  i zaangażowanie nie poszło na marne i możecie być Państwo również usatysfakcjonowani i zadowoleni z naszej postawy.

Napotykaliśmy również na trudności. Zarząd Okocimskiego Klubu Sportowego w Brzesku z przykrością obserwował wzrost emocji, jakie pojawiły się w ostatnim czasie, w związku z koniecznością odbycia meczów ligowych w Brzesku, bez udziału publiczności. Jesteśmy przekonani, że są to zdarzenia jednostkowe, wyjątkowe i już ostatnie w bieżącym sezonie piłkarskim 2011/2012. Wyrażamy ubolewanie, że zdarzenia ostatnich dni, szczególnie na linii Komenda Powiatowa Policji w Brzesku i Okocimski Klub Sportowy, mogły naruszyć konsensus i konieczną potrzebę współpracy, dla której w świetle ostatnich osiągnięć sportowych nie ma alternatywy. Rozumiemy rozgoryczenie kibiców i sympatyków klubu, ale jesteśmy świadomi, że zaostrzone przepisy prawa, szczególnie w świetle imprez masowych i podwyższonego ryzyka muszą być realizowane ze wzajemnym zrozumieniem. Dlatego raz jeszcze, przepraszamy wszystkich za warunki w jakich przyszło nam kończyć najbardziej udany w historii klubu, sezon piłkarski. Nasza drużyna, nie tylko lideruje w tabeli II ligi grupy wschodniej, ale uczyniła to w iście mistrzowskim stylu.

W trakcie ostatnich czterech miesięcy w samym klubie i w jego otoczeniu, zmieniło się bardzo wiele:

  1. staraniem członków i sympatyków klubu przeprowadziliśmy niezbędne prace modernizacyjne i estetyczne (w tym remont szatni, toalet, ogrodzenia obiektów klubu, estetyzację części gastronomicznej, remont systemu nagłośnienia i zegara świetlnego),
  2. zupełnej zmianie uległa strona internetowa okocimski.com, której liczba odwiedzin zwiększyła się kilkakrotnie. Portal jest uznawany za jedną z najlepszych stron klubowych na tym poziomie rozgrywek,
  3. nastąpiło zdecydowane otwarcie na media lokalne (TVP Kraków, Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Temi oraz rozgłośnie radiowe), a także centralne (miesięcznik Piłka Nożna),
  4. po raz pierwszy odbyła się ogólnopolska, bezpośrednia transmisja telewizyjna w stacji TVP Sport z meczu o Puchar Polski: Okocimski Brzesko – Śląsk Wrocław. Ocena organizacji imprezy, frekwencji na obiekcie i porządku w trakcie trwania zawodów oraz całej oprawy medialnej wypadła bardzo dobrze,
  5. zaobserwowaliśmy wzrost zainteresowania klubem, nie tylko w postaci zwiększonej frekwencji na meczach piłkarskich (średnio o 10%), ale również ilości chętnych do udziału w pozostałych grupach szkoleniowych od orlików do juniorów,
  6. podjęliśmy decyzję o zmianie zasad wstępu na mecze ligowe rundy rewanżowej
    i imprezy masowe organizowane przez klub, tak aby mogły odbywać się z udziałem jak największej liczby kibiców, a szczególnie młodzieży (wprowadzenie biletów rodzinnych, wprowadzenie biletów bezpłatnych dla młodzieży do 15 roku życia, itp.),
  7. dzięki zaangażowaniu Urzędu Miejskiego w Brzesku i burmistrza Brzeska, Grzegorza Wawryki, zakończono prace modernizacyjne w sektorze gości, a do marca 2012 roku planowane jest zakończenie modernizacji całego obiektu, głównie w zakresie monitoringu,
  8. aktualnie trwają prace nad projektem nowej trybuny krytej na około 600 miejsc, tak aby spełnić wymogi licencyjne I ligi, a obiekt przy ul. Okocimskiej w przyszłości mógł być miejscem dla 5 000 osób, uczestniczących w wielu imprezach masowych z udziałem gwiazd estrady i imprez lokalnych („Dni Brzeska”, „Zakończenie lata”, „Święto chleba”, dożynki i uroczystości religijne).

Powyższe przykłady sugerują, iż kierunki zmian wytyczone przez Zarząd, są rzetelnie realizowane. Dodatkowo otwiera się przed klubem wielka szansa sportowego awansu na zaplecze ekstraklasy. Wszystko to odbywa się w czasie przygotowań Polski do organizacji Mistrzostw Europy Euro 2012.

W  tym miejscu na ręce wszystkich sponsorów składamy serdeczne podziękowania za dotychczasową pomoc i wsparcie finansowe. Aby wszystko przebiegało bez zakłóceń, mogło być dobrze zaplanowane i przygotowane, wierzymy w kontynuowanie współpracy w nowym, oby I-szo ligowym sezonie 2012/2013. Uprzejmie prosimy wszystkich o pomoc we wspólnym przygotowaniu do występu naszej drużyny w I lidze.

Z piłkarskim pozdrowieniem pozostaje

Za Zarząd OKS-u
Prezes
Czesław Kwaśniak

Komentarze