20 września 2011

Podsumowanie 10 kolejki

Po raz kolejny punkty potraciła czołówka, a sytuację skrzętnie wykorzystał OKS 1945 Olsztyn, pewnie pokonując Pelikana Łowicz 3:1. „Duma Warmii” zajmuje drugie miejsce i do liderującego Okocimskiego KS Brzesko traci już niewiele. „Piwosze” zremisowali drugi mecz z rzędu, tym razem na wyjeździe, z Wigrami Suwałki. Taki rezultat ekipa z Brzeska przed spotkaniem brała jednak w ciemno. Brzeszczanie nadal pozostają jedyną niepokonaną drużyną na froncie drugoligowym. Podziałem punktów zakończyły się także konfrontacje w Nowym Dworze Mazowieckim, Siedlcach oraz w Puławach. Najciekawiej było na terenie beniaminka – Pogonii Siedlce. Po pierwszej połowie podopieczni Grzegorza Wędzyńskiego prowadzili 3:0 i nic nie wskazywało na to, że zgubią „u siebie” punkty z Motorem. Lublinianie pokazali „pazur” i doprowadzili do remisu, a w końcówce mieli jeszcze okazję wyjść na prowadzenie. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski po nie najlepszym początku sezonu dopisuje kolejny punkcik do swojego konta, remisując ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. O sporym szczęściu może mówić Jeziorak Iława, który dzięki trafieniu w końcówce meczu nie przegrał w Puławach. Do warunków drugoligowych zaczyna powoli przystosowywać się Garbarnia Kraków. Tym razem krakowianie rozbili „u siebie” Sokoła Sokółkę i awansowali na 7 miejsce, tracąc zaledwie 4 „oczka” do najniższego stopnia podium. Najbardziej medialnym pojedynkiem 10 kolejki 2 Polskiej Ligi gr. wschodniej były oczywiście „Derby Rzeszowa”, które minimalnie wygrała CWKS Resovia. Takim samym rezultatem zakończył się mecz w Pruszkowie, gdzie miejscowy Znicz musiał uznać wyższość Stali Stalowa Wola. Bramkę na wagę kompletu punktów „Stalowcy” zdobyli w 90 minucie.