2 września 2011

"Piłkarskie święto w Brzesku…"

Wczoraj na łamach Gazety Wyborczej ukazał się artykuł o Okocimskim KS Brzesko, pt.”Piłkarskie święto w Brzesku zobaczy cała Polska”. Głównym tematem materiału był zbliżający się wielkimi krokami mecz w ramach 1/16 Pucharu Polski z wicemistrzem Polski – Śląskiem Wrocław.

Mecz Okocimskiego ze Śląskiem Wrocław w 1/16 Pucharu Polski pierwszy raz w historii klubu pokaże TVP Sport. – Niektórzy chyba wietrzą sensację – śmieje się prezes drugoligowca.„Dla klubu i miasta to ogromne wy­różnienie oraz promocja, a dla naszych piłkarzy okazja, by zaprezentować umiejętności nie tylko na stadionie, ale i przed widzami w całym kraju” – napisano na oficjalnej stronie Okocimskiego.

Do tej pory gościliśmy przeważnie telewizję kablową z Tarnowa [1 września zawiesiła działalność – przyp. red.]. Rzadziej przyjeżdżali do nas dziennikarze TVP Kraków, przyznaje Czesław Kwaśniak, prezes drugoligowca.

By znaleźć się w gronie 32 najlepszych drużyn w Polsce, Okocimski musiał pokonać trzy rundy. Rywalizację rozpoczął 20 lipca i kolejno wyeliminował Stal Rzeszów, Pelikana Łowicz i Górnika Polkowice. Równie dobrze spisuje się w lidze, bo po sześciu meczach jest liderem. W poprzednim sezonie do awansu drużynie z 16-tysięcznego miasteczka zabrakło punktu. – Mamy młody skład. Piłkarze obiecują, że ze Śląskiem dadzą z siebie wszystko. Zagrają, na ile starczy im sił oraz umiejętności – przekonuje Kwaśniak.

W Brzesku już myślą nad oprawą spotkania. Mecz mają uświetnić pokazy artystyczne, a działacze szukają sponsorów, którzy sfinansowaliby do­datkowe atrakcje. Pojedynek cieszy się ogromnym-zainteresowaniem przyznaje Kwaśniak. – Gdy nie był jeszcze znany termin, ludzie dzwonili i pytali, kiedy oraz o której godzinie będzie rozgrywany. Zakłady pracy już zgłosiły się po bilety. Wejściówki do­stępne będą w przedsprzedaży, której normalnie nie prowadzimy.

W ostatnich latach Okocimski zaliczył kilka dobrych występów w PP i do Brzeska przyjeżdżały zespoły z ekstraklasy, m.in. Arka Gdynia, Lech Poznań i Zagłębie Sosnowiec. Największym sukcesem klubu w PP jest dwukrotny awans do 1/8 rozgrywek (odpadli z ŁKS-em i Szombierkami Bytom). Spotkanie Okocimskiego ze Śląskiem odbędzie się we wtorek 27 września o godz. 16.30.

Źródło: Piotr Krukowski/Gazeta Wyborcza


Komentarze