7 sierpnia 2011

Okocimski wygrywa w Lublinie

Okocimski KS Brzesko podejmował wczoraj na wyjeździe Motor Lublin, w ramach 3 kolejki 2 ligi wschodniej. Spotkanie to zakończyło się bardzo ważnym zwycięstwem „Piwoszy” 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 84 minucie Dawid Dynarek, wykorzystując dośrodkowanie Roberta Trznadla. To piąty mecz bez porażki oraz co jest warte odnotowania – bez straconej bramki.

Pierwsze 20 minut należało do Okocimskiego, który wysoko zaatakował gospodarzy, czym ich kompletnie zaskoczył. Bliski szczęścia był Paweł Smółka, który po uderzeniu Radosława Jacka z rzutu wolnego musnął piłkę, ale zabrakło kilku centymetrów. Później strzału z dystansu próbował Dawid Dynarek. Został jednak zablokowany. Bardzo aktywny tego dnia Michał Oświęcimka często urywał się obrońcom, ale ci bezpardonowo go zatrzymywali. Po raz kolejny do akcji ofensywnych podłącza się kapitan OKS-u – Mateusz Pawłowicz, ale jego dośrodkowania pozostawiają wiele do życzenia. Po 20 minutowym naporze gości, do głosu doszedł Motor Lublin, ale bardzo pewnie w bramce spisywał się Dawid Mieczkowski, który nie dał się zaskoczyć rywalom. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej odsłonie meczu Motor starał się szybko objąć prowadzenie, ale na szczęście „Piwoszy” bardzo nieskutecznie. Lublinianie, wspierani dopingiem licznej grupy kibiców opadli z sił już w 70 minucie. Widząc taki obrót wydarzeń boiskowych, trener Krzysztof Łętocha zdecydował się na szybkie cztery zmiany. W grze „Piwoszy” widać było świeżość i ogromną chęć zdobycia bramki. Szczęśliwa okazała się 84 minuta, kiedy to Dawid Dynarek po dośrodkowaniu Roberta Trznadla zdobył upragnioną bramkę, wprawiając brzeszczan w euforię. Mimo prowadzenia Okocimski nie zaprzestał atakować, i gdyby Piotr Darmochwał wykorzystał akcje sam na sam a Paweł Pyciak uderzył nieco niżej to OKS mógłby to spotkanie wygrać różnicą kilku bramek. Obecny na tym spotkaniu Prezes Czesław Kwaśniak oraz grupka kibiców z Brzeska mogła cieszyć się z cennego wyjazdowego zwycięstwa. 12 sierpnia (piątek) o godz. 17  Okocimski podejmować będzie „u siebie” Sokoła Sokółka, a 4 dni później w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski – pierwszoligowego Górnika Polkowice.

[match id=37]

Bramka: 84′ Dawid Dynarek (głową po dośrodkowaniu Roberta Trznadla)

Okocimski KS Brzesko: Dawid Mieczkowski, Mateusz Pawłowicz, Radosław Jacek, Mateusz Urbański, Mateusz Wawryka, Wojciech Wojcieszyński (61′ Piotr Darmochwał), Dawid Dynarek, Michał Oświęcimka (74′ Jarosław Krzak), Ivan Lytwyniuk (70′ Paweł Pyciak), Tomasz Ogar (70′ Robert Trznadel), Paweł Smółka

Motor Lublin : Mateusz Oszust, Ivan Dykyy, Piotr Karwan, Sergio Santos, Michał Orłowski, Rafał Niżnik, Rafał Kycko (89′ Michał Górniak), Sebastian Pyda (71′ Oleksandr Temerivskyi), Roman Karakevych (79′ Łukasz Młynarski), Piotr Prędota, Ihor Mihalevskyy (89′ Bartosz Tomczuk)

Żółte kartki: Mateusz Wawryka – Sebastian Pyda

Szczegółowy zapis spotkania (minuta po minucie) dostępny pod tym linkiem.

GALERIA:

[nggallery id=11]

fot. Grzegorz Golec/RDN Małopolska

Komentarze