24 lipca 2011

Remis na początek

Okocimski KS Brzesko bezbramkowo zremisował ze Stalą Stalowa Wola w ramach 1 kolejki 2 ligi wschodniej. Mecz nie stał na wysokim poziomie i zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów. W spotkaniu nie mógł wystąpić Paweł Smółka, który dzisiaj zmienił swój stan cywilny oraz Tomasz Baliga, leczący jeszcze uraz. Obaj powinni być do dyspozycji trenera Krzysztofa Łętochy już za tydzień. Akcji podbramkowych było tak naprawdę jak na lekarstwo. Obie ekipy skupiły się na grze obronnej, aby nie stracić głupio bramki i liczyły na kontry. Strzałów z dystansu próbowali Wojciech Wojcieszyński oraz Iwan Litiwniuk, ale piłka po ich próbach leciała wysoko ponad poprzeczką bramki. W drugej odsłonie inauguracyjnego meczu świetną okazję do objęcia prowadzenia miał Okocimski. Wojciech Wojcieszyński przedarł się w pole karne ale uderzył tylko obok słupka. To była najlepsza okazja Piwoszy w tej konfrontacji. Chwilę później niewykorzystana akcja mogła się zemścić, bowiem potężny strzał zza pola karnego Kamila Walaszczyka wylądował na poprzeczce, a strzał Wojciecha Białka wybronił młodziutki bramkarz OKS-u Dawid Mieczkowski. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry, piłka po dośrodkowaniu minęła wszystkich zawodników w polu karnym oraz o centymetry słupek bramki. Do szczęścia zabrakło naprawdę niewiele. Był to typowy mecz na remis, z kilkoma okazjami z obu stron. Sędzia momentami nie panował nad przebiegiem spotkania i zbyt pochopnie wyciągał kartoniki. W sumie pokazał aż 7 żółtych kartek. Pozostaje lekki niedosyt, ale możemy być zadowoleni z tego jednego punktu, zdobytego na trudnym terenie. Za tydzień 30 lipca o godz. 17:00 Okocimski KS Brzesko po raz pierwszy w sezonie 2011/2012 zaprezentuje się przed własną publicznością, podejmując u siebie Jezioraka Iławę, który dzisiaj pokonał Pelikana Łowicz.

[match id=22]

Stal: Bartłomiej Dydo, Tomasz Demusiak, Przemysław Żmuda, Rafał Turczyn (51′ Wojciech Fabianowski), Kamil Walaszczyk, Jarosław Piątkowski, Bartosz Horajecki, Wojciech Białek, Tomasz Lewandowski, Paweł Byrski, Michał Skórski.

Okocimski Brzesko: Dawid Mieczkowski, Mateusz Wawryka, Radosław Jacek, Mateusz Pawłowicz, Dawid Dynarek, Wojciech Wojcieszyński (69′ Piotr Darmochwał), Michał Oświęcimka (73′ Paweł Pyciak, Iwan Litwiniuk, Robert Trznadel (80′ Jarosław Krzak), Tomasz Ogar.

Sędzia: Sławomir Pipczyński

Żółte kartki: Jarosław Piątkowski, Tomasz Lewandowski, Michał Skórski, Tomasz Ogar, Michał Oświęcimka, Mateusz Urbański, Mateusz Pawłowicz

Widzów: ok. 250
(zdjęcie – Stalowa Wola)

Komentarze