11 stycznia 2022

Pierwszy trening drużyny seniorów

W poniedziałek 10 stycznia zespół Okocimskiego Brzesko rozpoczął okres przygotowawczy przed startem rundy rewanżowej sezonu 2021/2022. Na pierwszym treningu „Piwosze” spotkali się na sztucznym boisku w Staniątkach, gdzie przy oświetleniu mogli przeprowadzić pierwszą w nowym roku jednostkę treningową.

Szkoleniowiec Mateusz Pawłowicz na pierwszych zajęciach miał do dyspozycji 20 zawodników. Po krótkiej odprawie zawodnicy odbyli rozgrzewkę, a następnie skupili się na elementach taktycznych. Na sam koniec zawodnicy przeprowadzili krotką gierkę wewnętrzną.

W tym samym czasie w bocznej strefie boiska swój trening mieli bramkarze, którzy pod wodzą trenera Aleksandra Kozioła ćwiczyli odpowiednie zachowanie w sytuacjach podbramkowych.

 

 

10 stycznia 2022

Relacja i zdjęcia z turnieju z rocznika 2014

W niedzielę odbył się drugi turniej V edycji CANPACK Okocimski CUP rocznika 2014. Oprócz gospodarzy turnieju AP CANPACK Okocimski do Brzeska zawitały takie zespoły jak: Dunajc Zakliczyn, Pogoń Kraków, ABC Futbolu Bochnia oraz APN Sportowiec Modlniczka.

Niedzielne rozgrywki miały taki sam charakter jak spotkania rozgrywane w sobotę. Nie prowadzona była żadna klasyfikacja, a mecze miały na celu dobrą zabawę oraz promowanie piłki nożnej już od najmłodszych lat. Młodzi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony, pokazują kilka ciekawy akcji, zagrań indywidualnych co z pewnością cieszyły samych zawodników jak i ich trenerów.

Na sam koniec turnieju wszyscy zawodnicy otrzymali okolicznościowe medale, a dla każdej drużyny przewidziano również puchar, który wręczyła wiceprezes ds. organizacyjnych Elżbieta Rysak.

Autorem zdjęć jest Dawid Zachara.

9 stycznia 2022

Relacja oraz zdjęcia z sobotniego turnieju rocznika 2016/17 oraz 2015

W sobotę 8 stycznia rozegrany został pierwszy turniej z cyklu V edycji Okocimski CUP. W rozgrywkach tych udział wzięli najpierw zawodnicy z rocznika 2016/2017, którzy prezentowali takie zespoły jak: APN Sportowiec Modliczanka, Pogoń Kraków, NSF Puszcza Niepołomice oraz AP CANPACK Okocimski Brzesko. 

Po nich na boisko wybiegli zawodnicy oraz zawodniczki z rocznika 2015, które prezentowały barwy takich drużyn jak: SP Zostań Piłkarzem, Raba Dobczyce, UKS Pleśna, APN Sportowiec Modliczanka, ZSP Brzesko, Pogoń Kraków oraz dwa zespoły AP CANPACK Okocimski Brzesko.

Podczas sobotniego turnieju nie prowadzona była żadna klasyfikacja, a rozgrywki miały na celu dobrą zabawę oraz promowanie piłki nożnej już od najmłodszych lat. Zawodnicy, którzy zawitali na hale przy ul. Legionów Piłsudskiego 23 pokazali, że mimo młodego wieku mają spore możliwości i mnóstwo radości z gry w piłkę.

Na sam koniec turnieju wszyscy zawodnicy otrzymali okolicznościowy medale, a dla każdej drużyny przewidziano również puchar, który wręczyli przedstawiciele Klubu dyrektor Akademii Piłkarskiej Marcin Jurkiewicz oraz wiceprezes ds. organizacyjnych Elżbieta Rysak.

Autorem zdjęć jest Dawid Zachara.

12 listopada 2021

Obchody Dnia Niepodległości

11 listopada 1918 roku to data, która na stałe wpisała się w życie każdego Polaka. 103 lata temu Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące I wojnę światową. Po ponad 120 latach Polska odzyskiwała niepodległość.

Zawodnicy Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski Brzesko wraz trenerami, rodzicami, kibicami oraz zarządem, tegoroczne Święto Niepodległości uczcili w uroczystym przemarszu ulicami miasta, zorganizowanym przez Burmistrza Brzeska Tomasza Latochę. Zawodniczki dumnie reprezentowały nasz Klub wraz z Panem Pawłem w poczcie sztandarowym podczas uroczystej mszy świętej oraz przemarszu. Również w tym dniu reprezentacja zawodników wraz z Prezesem Zarządu Łukaszem Baniakiem oraz Wiceprezesem ds. organizacyjnych Elżbietą Rysak złożyła kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza wspólnie z wszystkimi delegacjami biorącymi udział w uroczystych obchodach.

Po oficjalnym złożeniu kwiatów zawodnicy przeszli pod Pomnik Św. Floriana, a następnie na stadion główny przy ul. Okocimskiej 34. Grupa liczyła ponad 150 osób i tego dnia bardzo wyróżniała się na ulicach naszego miasta maszerując w strojach Akademii trzymając w rękach biało-czerwone chorągiewki. Po dotarciu wszystkich na stadion nastąpiło wspólne odśpiewanie Hymnu Polski. Następnie wszyscy zebrani mogli w miłej atmosferze porozmawiać i spędzić wspólnie czas.

Jeszcze przed wejściem na stadion uczestnicy przemarszu otrzymali okolicznościowe opaski odblaskowe upamiętniające przemarsz. Nie zabrakło również ciepłych posiłków oraz napojów o które zadbał Zarząd wraz z zawodnikami pierwszej drużyny Seniorów.

Niech każdy taki wyjątkowy dzień 11 listopada pozwala nam z dumą manifestować wartości, o które walczyły pokolenia Polaków. Niech nasza biało-czerwona flaga zawsze nam o tym przypomina. Niech przypomina o zwycięstwach, o dumie i o miłości do Polski.

Zarząd składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom, którzy tego dnia reprezentowali nasz Klub oraz godnie uczciły obchody 103-lecia Odzyskania Niepodległości. Dziękujemy również Staroście Powiatu Brzeskiego Panu Andrzejowi Potępie, który wsparł nas finansowo przy organizacji przemarszu.

Galeria zdjęć z obchodów Dnia Niepodległości znajdują sie pod tym linkiem. Jej autorem jest Paweł Tarsia z informatorbrzeski.pl