17 października 2020

W sobotę z Glinikiem Gorlice

W sobotnie popołudnie zawodnicy CANPACK Okocimski Brzesko w ramach 12 kolejki IV ligi gr. wschodniej rozegrają spotkanie z Glinikiem Gorlice. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 15:00 na stadionie przy ul. Okocimskiej 34. Przypominamy, że ze względu na wprowadzone obostrzenia spotkanie odbędzie się bez udziału kibiców.

Nasz najbliższy rywal znajduje się obecnie na 9 miejscu w ligowe tabeli mając 15 punktów na swoim koncie. Do tej pory zawodnicy z Gorlic odnieśli 4 zwycięstwa, 3 remisy oraz zanotowali 2 porażki, które miały miejsce w spotkaniach wyjazdowych. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Tomasza Wacka podzielili się punktami z GKS Drwinia remisując 0:0.

Warto zauważyć, że zawodnicy Glinika mimo iż nie przegrali żadnego spotkania przed własną publicznością zdobywają oraz tracą bardzo mało bramek. W dotychczasowych spotkaniach rozegranych na własnym obiekcie zespół strzelił 5 goli tracąc przy tym zaledwie 3 bramki. Zdecydowanie inny bilans bramkowy ma zespół w spotkaniach wyjazdowych, który wynosi 12:8. Najlepszym strzelcem zespołu jest obecnie Konrad Grela, który do tej pory siedmiokrotnie pokonywał bramkarzy rywali. Tuż za nim plasuje się Piotr Gogola, który zdobył o dwie bramki mniej.

Jeśli chodzi o strzelanie bramek to zespół z Gorlic najlepiej radzi sobie z tym między 31-45 minutą meczu. Właśnie w tym czasie zawodnicy z Gorlice siedem razy trafiali do siatki rywali. Najwięcej bramek tracili natomiast w ostatnich 15 minutach meczu, w których to bramkarz musiał pięć razy wyciągnąć piłkę z siatki.

Mimo iż statystyki oraz pozycja w tabeli przemawia za Glinikiem to możemy się spodziewać bardzo ciekawego widowiska. „Piwosze” muszą wywalczyć komplet punktów, które choć trochę poprawią sytuację zespołu w ligowej tabeli. W dalszym ciągu na boisku muszą uważać Łukasz Kulig, Bartłomiej Mochel oraz Arkadiusz Goryczka, którzy mają po trzy żółte kartki na koncie.

Komentarze