17 października 2020

„Piwosze” ulegli Glinikowi

Kolejne trzy punkty uciekły zawodnikom CANPACK Okocimski, którzy tym razem ulegli na własnym terenie gościom z Gorlic wynikiem 1:2. Bramki dla Glinika zdobył dwukrotnie Krzysztof Tarasek. Natomiast jedynego gola dla „Piwoszy” zanotował w drugiej odsłonie Jakub Baran.

Pierwsze 45 minut nie najlepiej wyglądały w wykonaniu zespołu z Brzeska. Inicjatywę od samego początku przejęli zawodnicy z Gorlic, którzy szybciej operowali piłką przez co więcej stwarzali sobie sytuacji podbramkowych. Po takich właśnie akcjach goście zdobyli bramki i w pełni kontrolowali przebieg spotkania. Jednak mimo przewagi Glinika swoje sytuację miał również CANPACK Okocimski, które powinny zakończyć się zdobyciem gola. Jedna z nich miała miejsce w 7 minucie spotkania gdzie Maciej Pawlik znalazł się sam na sam z bramkarzem gości, który zdołał skierować piłkę na rzut rożny. Jeszcze przed przerwą swoją szanse miał Łukasz Kulig, który nie wykorzystał dośrodkowania z rzutu wolnego posyłając piłkę tuż nad poprzeczką.

W drugiej odsłonie zespół z Brzeska zdecydowanie ruszył na gości. Ataki te jednak długo nie przynosiły rezultatu przez dobrze ustawioną defensywę Glinika. Sposób na pokonanie golkipera gości znalazł dopiero w 78 minucie Jakub Baran, który pewnie wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Wawryki strzelając swoją pierwszą bramkę w sezonie. „Piwosze” do końca walczyli o drugiego gola, jednak dobrze dysponowana linia obrony gości uniemożliwiała zagrożeniu pod swoją bramką.

Jakub Baran 76 - Krzysztof Tarasek 36, 45.