17 sierpnia 2018

Klubowe Mistrzostwa Polski Młodzików

Za nami pierwszy dzień Klubowych Mistrzostw Polski Młodzików rocznika 2005, które odbywają się w Łodzi. Zespół AP CANPACK Okocimski Brzesko w tym czasie zdołał rozegrać trzy spotkania, w których zdobył 7 punktów co pozwoliło na zajęcie pierwszego miejsce w grupie i dostania szansy gry w ćwierćfinale.

Turniej rozpoczęliśmy z drużyną MOSP Białystok, która jest bardzo dobrze przygotowana pod względem fizycznym. To było spotkanie mocno wyczerpujące dla naszych zawodników. Warto dodać, że Konrad Augustyn w pierwszej połowie obronił rzut karny i dzięki temu spotkanie zakończyło się wynikiem 0-0.

Niestety do kolejnego spotkania z Pogoń Zduńska Wola przystępowaliśmy po 10 minutowej przerwie i w początkowej fazie meczu było to dość widoczne. Na początku drugiej połowy straciliśmy bramkę, która w naszych chłopakach wyzwoliła pokłady dodatkowej energii i mecz zakończyliśmy zwycięstwem 2-1. Bramki dla zespołu zdobyli: Mikołaj Jędrzejczyk oraz Szymon Mida.

Niestety wyniki spotkań w grupie A ułożyły się dla nas mocno niekorzystnie i do trzeciego spotkania przystępowaliśmy ze świadomością, że tylko zwycięstwo da nam przepustkę do dalszego etapu Mistrzostw.

Od początku meczu drużyna wyglądała naprawdę imponująco, a zawodnicy raz po raz krótkimi podaniami przedostawali się pod bramkę drużyny z Łodzi. Cieszy to, że po zawodnikach nie było widać trudów poprzednich spotkań, a ambicja i wola zwycięstwa pozwoliła nam dopisać do naszego dorobku kolejne 3 punkty i zająć pierwsze miejsce w bardzo wymagającej grupie. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Kacper Rojkowicz.

Chłopcy wiedzą po co  tutaj przyjechali, są świadomi rangi turnieju i robią wszystko, aby godnie reprezentować naszą Akademie miasto Brzesko jak również swoje rodziny, które licznie stawił się w Łodzi, aby na żywo wspierać swoje pociechy.

Jeżeli chodzi o warunki, które zastaliśmy na miejscu to jest wszytko co potrzebujemy aby optymalnie przygotować się do poszczególnych spotkań. Dla nas najważniejsze są boiska, a te są przygotowane bardzo dobrze.

W ćwierćfinale zagramy z drużyną MUKS CWZS Bydgoszcz, którą obserwowaliśmy podczas ich ostatniego meczu, które decydował o ich dalszym losie. Mecz zakończył się wygrana nad Wisłą Puławy co pozwoliło naszym rywala zająć 2 miejsce w grupie C.

Zespół z Bydgoszczy to dobrze zorganizowana drużyna, która dobrze operuje piłką oraz prezentuje dużą kulturę grania. W swoich szeregach ma kilku ciekawych zawodników, których poziom wyszkolenia indywidualnego jest naprawdę wysoki

.Na jutrzejszej odprawie zawodnicy otrzymają od nas wskazówki, które miejmy nadzieje pomogą im zaprezentować się z dobrej strony i AP CANPACK Okocimski zagości w półfinale Klubowych Mistrzostw Polski.

Trzymajcie kciuki za chłopaków, a oni na pewno powalczą o historyczny sukces dla klubu i miasta Brzeska.