1 czerwca 2018

Po kolejne trzy punkty

Już tylko trzy kolejki dzielą nas od zakończenia rozgrywek ligi okręgowej sezonu 2017/2018.  W meczu 24. kolejki zespół CANPACK Okocimski uda się do pobliskich Mokrzysk by rywalizować o ligowe punkty z miejscowym Strażakiem. Spotkanie to rozegrane zostanie w sobotę o godzinie 18:00.

Strażak Mokrzyska obecnie znajduje się na 9 miejscu w tabeli mając na swoim koncie 28 punktów (7 zwycięstw, 7 remisów, 9 porażek). W ostatniej kolejce podopieczni trenera Kamila Zachary podzieli się punktami z Jadowniczanką Jadowniki remisując 2:2. Remis może cieszyć tym bardziej, gdyż zespół z Mokrzysk przegrywał 0:2 i po golach Rafała Monety oraz Szymona Kołodzieja zdołał doprowadzić do wyrównania.

Mimo niskiego miejsca w tabeli zespół preferuje bardziej ofensywny styl gry. Świadczyć może o tym ilość zdobytych goli, która obecnie wynosi już 55 co jest trzecim wynikiem w lidze okręgowej. Bardzo duży wpływ na to ma Janusz Grochola, który z 12 trafieniami jest najskuteczniejszym strzelcem zespołu.

Sobotnie spotkanie będzie wyjątkowe dla Szymona Kołodzieja, który spędza rundę wiosenną na wypożyczeniu w Mokrzyskach i z pewnością dostanie szansę na pokazanie się swojemu macierzystemu klubowi. Niestety trener Kamil Zachara w sobotę nie będzie mógł skorzystać ze swoich trzech podstawowych zawodników. Rafał Moneta oraz Mateusz Broszkiewicz zmuszeni są pauzować za nadmiar żółtych kartek, natomiast Janusz Grochola wykluczony jest z gry z powodu kontuzji kolana.

Ostatnie spotkania Strażaka Mokrzyska:
Strażak Mokrzyska – Jaowniczanka Jadowniki 2:2
Olimpia Bucze – Strażak Mokrzyska 6:1
Strażak Mokrzyska – Orzeł Dębno 3:2

Po zapewnieniu sobie awansu do IV ligi zespół CANPACK Okocimski nie zamierza spoczywać na laurach i w swoim kolejnym meczu będzie chcieli zainkasować komplet punktów. Nowym celem podopiecznych trenera Rafała Polichta jest zakończenie obecnych rozgrywek bez porażki. W ostatniej kolejce w meczu na szczycie swoją wyższość udowodnili „Piwosze” którzy pokonali przed własną publicznością wicelidera z Rylowej 2:1.

W poprzedniej rundzie w meczu obu zespołów zanotowano wynik 3:0 dla CANPACK Okocimski Brzesko. Do bramki trafił wówczas Tomasz Gałka, Przemysław Bury oraz Daniel Policht.

Ostatnie mecze CANPACK Okocimski Brzesko:
CANPACK Okocimski Brzesko – Rylovia Rylowa 2:1
CANPACK Okocimski Brzesko – Tarnavia Tarnawa 3:0 (wo)
CANPACK Okocimski Brzesko – Jadowniczanka Jadowniki 2:1

24 kolejka:
2 czerwca godz. 17:30 Novi/Rzezawianka Rzezawa – Pagen Gnojnik
2 czerwca godz. 18:00 Sokół Borzęcin – Orzeł Dębno
2 czerwca godz. 18:00 Strażak Mokrzyska – CANPACK Okocimski Brzesko
2 czerwca godz. 17:00 Tarnavia Tarnawa – Naprzód Sobolów

3 czerwca godz. 17:30 Rylovia Rylowa – Olimpia Kąty
3 czerwca godz. 17:00 Sokół Maszkienice – Olimpia Bucze
3 czerwca godz. 11:00 Jadowniczanka Jadowniki – Radłovia Radłów

Komentarze