27 maja 2016

Ostatni mecz przed własną publicznocią

To już ostatnie spotkanie Okocimskiego Brzesko przed własną publicznością w tym sezonie. Tym razem zespół Leszka Kraczkiewicza zmierzy się z Olimpią Wojnicz. Początek niedzielnego spotkania wyznaczono na godzinę 18:00 w Brzesku przy ul. Okocimskiej 34.

Przy piłce Jakub Baran. Foto Maciej Pytka.
Przy piłce Jakub Baran. Foto Maciej Pytka.

Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu ligi okręgowej zespół Olimpii Wojnicz zajmuje szóste miejsce w tabeli, tracąc do Okocimskiego pięć „oczek”. W ostatniej kolejce ekipa Rogera Radlińskiego wysoko pokonała beniaminka rozgrywek Olimpię Bucze 4:1. „Biało-niebiescy” mimo swojego miejsca w tabeli lepiej wyglądają pod względem skuteczności. W rozegranych dotychczas 24 spotkaniach zdołali zdobyć aż 63 bramki tracąc przy tym 33 gole (Okocimski 52:27). Lepiej również radzą sobie w meczach na własnym terenie. Na dwanaście rozegranych spotkań Olimpia wygrała aż dziewięć z nich. Sytuacja gorzej natomiast wygląda na boiskach rywali. Na czternaście rozegranych spotkań wygrali zaledwie cztery.

Niewątpienie największym sukcesem Wojniczan była gra w IV lidze gr. małopolskiej w sezonie 2009/2010. Wówczas drużyna spod Tarnowa zajęła 15. miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów na koncie. Wynik ten oznaczał szybki spadek z lig i powrót do ligi okręgowej.

Kadra Okocimskiego na niedzielne spotkanie nie wiele się zmieni w porównaniu z ostatnim meczem. W zespole Leszka Kraczkiewicza oprócz kontuzjowanych wcześniej zawodników nikt nie narzeka na urazy. Jedynie na swoje poczynanie boiskowe musi uważać Igor Łanocha, który na na swoim koncie trzy żółte kartki.

W meczu rundy jesiennej „Piwosze” ulegli Olimpii 2:1. Autorami bramek byli wówczas: Jakub Hynek i Maciej Kijak dla zespołu z Wojnicza oraz Tomasz Gałka dla Okocimskiego.

Komentarze